Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fantastyczna forma polskiego napastnika! Borek domaga się powołania go do kadry

Grający dla greckiego PAOK-u Saloniki, Karol Świderski zdobył już dziesiątego gola w lidze. Polak strzelił w spotkaniu przeciwko Astersowi Tripolis, wygranym przez jego drużynę 3:1 (1:0). Napastnika w reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka widzi dziennikarz Polsatu, Mateusz Borek.

Karol Świderski pozostaje w świetnej formie strzeleckiej. Polak zdobył gola i zaliczył asystę w ligowym meczu jego PAOK-u Saloniki przeciwko Astersowi Tripolis, który zakończył się zwycięstwem jego klubu 3:1 (1:0). 

Zobacz wideo

Zawodnik zdobył bramkę otwierającą wynik spotkania, w 29. minucie. To już dziesiąty gol Świderskiego w 19 meczach. Napastnik jest wiceliderem klasyfikacji strzelców greckiej ekstraklasy. W niej prowadzi Youseff El-Arabi z Olympiakosu, który w dorobku ma 14 trafień. 

Świderskiego w kadrze Jerzego Brzęczka widziałby dziennikarz Polsatu, Mateusz Borek, który zaapelował do selekcjonera na Twitterze. "Nie wyobrażam sobie, by wiosną Karol Świderski nie dostał poważnej, podkreślam: poważnej szansy w reprezentacji Polski" - napisał. 

Karol Świderski ma za sobą grę w reprezentacjach młodzieżowych, a obecnie na mecze kadry U-21 powołuje go Czesław Michniewicz. W PAOK-u Saloniki znalazł się w styczniu zeszłego roku po transferze z Jagiellonii Białystok. Zagrał tam już łącznie 37 spotkań i zdobył 18 bramek.