Zamaskowani chuligani brutalnie przerwali turniej charytatywny kibiców Lecha Poznań [WIDEO]

W Obornikach w sobotę odbył się siódmy turniej charytatywny kibiców Lecha Poznań. Jak informuje Radio Poznań, rozgrywki, podczas których zbierano na leczenie Michaliny chorej na ostrą białaczkę, zostały brutalnie przerwane przez atak 30 zamaskowanych chuliganów. Wśród nich mieli być kibole Legii Warszawa oraz Zagłębia Sosnowiec. Celem były flagi "Kolejorza" zawieszone na bandach otaczających halowe boisko.

W sobotni wieczór w Obornikach w województwie wielkopolskim doszło do fatalnego zdarzenia. Na halowym turnieju charytatywnym w tamtejszej hali sportowej na boisko wbiegli chuliganie w celu zdobycia flag i banerów Lecha Poznań rozwieszonych na bandach otaczających parkiet. Rozgrywki organizowane były po raz siódmy przez Obornickich Fanatyków "Kolejorza", a patronat nad nimi objął burmistrz miasta i starosta obornicki. 

Zobacz wideo

Według Radia Poznań wśród 30 napastników mieli się znaleźć kibole Legii Warszawa i Zagłębia Sosnowiec. Do sprawy na Twitterze pod filmem ze zdarzenia odniósł się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. - Piłka nożna dla kibiców ..... dla tych? - napisał. 

Doszło do starć między pseudokibicami, a organizatorami. Bijatyka z hali miała przenieść się przed jej teren. Sprawą zajęła się policja, która zatrzymała już jedną osobę.

Więcej o: