Kontrowersyjne zachowanie UEFA. W ostatniej chwili zmieniono formację drużyny roku, by zmieścić w niej Ronaldo

UEFA w ostatniej chwili zmieniła formację opublikowanej niedawno drużyny roku. Odpowiednie organy zrobiły to jedynie po to, by zmieścić w zespole Cristiano Ronaldo. W pierwotnej wersji ustawienia zespołu Portugalczyk by się nie znalazł, ponieważ zebrał mniej głosów od Roberta Lewandowskiego, Sadio Mane i Leo Messiego. Po zmianie systemu, Portugalczyk wskoczył do drużyny w miejsce N'Golo Kante.

Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Leo Messi i Sadio Mane - to zawodnicy, którzy stworzyli ofensywną czwórkę najlepszej drużyny UEFA w 2019 roku. Według informacji Mike'a Keegana z "Daily Mail", Ronaldo w drużynie gwiazd w ogóle miało początkowo nie być. Zespół miał być bowiem ustawiony w formacji 4-3-3, a ofensywne trio - zgodnie z zebraną liczbą głosów - utworzyliby w nim Lewandowski, Mane i Messi. W środku pomocy znaleźć mieli się Frenkie de Jong, Kevin De Bruyne i N'Golo Kante.

Zwycięski gol Cristiano Ronaldo w meczu z Sampdorią

Zobacz wideo

Kontrowersyjne zachowanie UEFA. W ostatniej chwili zmieniono formację drużyny roku, by zmieścić w niej Ronaldo

Wspomniany brytyjski dziennikarz poinformował jednak, że UEFA w ostatniej chwili zmieniła formację drużyny roku, chcąc za wszelką cenę umieścić w niej Ronaldo. Zdecydowano się na nietypową formację 4-2-4, dzięki której Portugalczyk zajął miejsce w ataku obok Lewandowskiego, a ze środka pomocy wypadł Kante. - To naprawdę nie jest dobre. To skuteczne fałszowanie głosów. Ronaldo jest tak popularny, że w organizacji rozległy się dzwonki alarmowe, gdy nie dostał się do drużyny, w wyniku czego formacja została zmieniona - twierdzi źródło brytyjskiego dziennika.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: