Odległe miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu najbardziej wartościowych piłkarzy świata. Drastyczny spadek ceny Neymara

Robert Lewandowski zajmuje dopiero 36. miejsce na liście najbardziej wartościowych piłkarzy świata. Szwajcarskie obserwatorium piłkarskie (CIES) - w zestawieniu piłkarzy wart co najmniej 50 milionów euro - umieściło także dwóch innych Polaków.
Zobacz wideo

Szwajcarskie obserwatorium piłkarskie (CIES) sporządziło listę najbardziej wartościowych piłkarzy grających w pięciu najmocniejszych europejskich ligach. Przygotowując zestawienie, wzięto pod uwagę wiele czynników, m.in. takich jak liczba rozegranych minut, strzelonych goli, czy też wiek zawodnika i długość obowiązującego kontraktu. Kto okazał się najlepszy i na których miejscach uplasowali się Polacy?

Tak prezentuje się TOP 15:

Najbardziej wartościowi piłkarze w 2020 rokuNajbardziej wartościowi piłkarze w 2020 roku CIES

Liderem zestawienia jest Kylian Mbappe (PSG), który wyceniany jest aż na 265, 2 miliona euro. Drugie miejsce zajmuje ofensywny skrzydłowy Manchesteru City - Raahem Sterling (223, 7 mln)  Na podium rankingu znalazł się także Mohamed Salah z Liverpoolu, którego wartość wg. CIES wynosi 175,1 mln). Najwyższe miejsce z Polaków zajmuje Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski uplasował się na 36. miejscu (87,11 mln). Kolejnym biało-czerwonym na liście jest Krzysztof Piątek, który zajmuje 83. lokatę. Napastnik Milanu wyceniany jest na 67.8 mln. Ta wycena wydaje się mocno zawyżona, gdyż włoskie media spekulują, że Milan jest w stanie go sprzedać za 35 mln euro, czyli za tyle, za ile kupił go rok temu z Genoi.

City ogra United? A może United ogra City? Oba zdarzenia z wysokimi kursami i bonusem na Betclic.pl

Co ciekawe w kwietniu 2019 roku CIES uznało, że Piątek jest wart większych pieniędzy niż RL9. W zestawieniu piłkarzy, którzy są warci co najmniej 50 mln euro znalazł się także Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli zajmuje 108. pozycję (60.6 mln).

Drastyczny spadek wartości Neymara

Latem 2017 roku Barcelona sprzedała Neymara do Paris Saint Germain za 222 mln euro. Dziś Brazylijczyk jest wyceniany zaledwie na 100,4. Spadek wartości napastnika zapewne spowodowany jest jego nieustannymi kłopotami zdrowotnymi. Z kolei Cristiano Ronaldo zajmuje 49. pozycję, bo jest wart 80, 3 mln. Dla porównania Leo Messi wart 125,5 mln jest ósmy.

Więcej o: