Karol Świderski nie zatrzymuje się! Bolesna porażka jego zespołu

Karol Świderski się nie zatrzymuje. Polak zdobył już dziewiątą bramkę w tym sezonie ligi greckiej. Zatrzymał się jednak PAOK Saloniki, który przegrał pierwszy mecz w sezonie. W derbach lepszy okazał się Aris, który wygrał 4:2.

W 10. minucie wynik spotkania otworzył Karol Świderski, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali. Dla Polaka była to już dziewiąta bramka w tym sezonie. Tym samym Świderski zrównał się golami z Youseffem El Arabim z Olympiakosu, który do tej pory był samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Zobacz gola Karola Świderskiego:

Na trafienie Polaka Aris odpowiedział w pierwszej połowie bramkami: Daniela Larssona i Frana Veleza. Tuż po przerwie na 3:1 gola strzelił Lindsay Rose. W 70. minucie było już 4:1, a bramkę zdobył Sasha. Pod koniec meczu PAOK zdołał strzelić gola, autorstwa Leo Matosa.

Dla PAOK-u była to pierwsza porażka w tym sezonie, a zarazem pierwsza przegrana od 51. meczów! PAOK wciąż jest jednak liderem ligi greckiej. Aris jest czwarty i traci 15 punktów.

22-letni Świderski występuje w greckim klubie od stycznia, gdy JAgiellonia Białystok sprzedała go za dwa miliony euro.