Chciały go m.in. Barcelona i PSG. Bramkarz szokuje: Kilka klubów zrezygnowało ze mnie, bo jestem czarny

Andre Onana zszokował opinię publiczną swoimi ostatnimi wypowiedziami. Zdaniem Kameruńczyka, kilka klubów zrezygnowało z transferu, ponieważ bramkarz Ajaksu jest czarnoskóry.
Zobacz wideo

Andre Onana nie może narzekać na zakończony rok. Z Ajaksem Amsterdam walczył w półfinale Ligi Mistrzów, a zainteresowane pozyskaniem Kameruńczyka miały być m.in. FC Barcelona i PSG. Ostatecznie pozostał w holenderskim klubie. Jak przyznał ostatnio sam Onana, powodem miał być jego kolor skóry.

- Czarnoskóremu bramkarzowi bardzo trudno osiągnąć szczyt. Kilka klubów zrezygnowało z mojego transferu nie dlatego, że nie jestem wystarczająco dobry. Dlatego, bo czarny bramkarz byłby nie do przyjęcia dla ich kibiców - przyznał kameruński bramkarz.

Onana zwraca uwagę, że problem rasizmu występuje podczas niemal każdego meczu, rozgrywanego poza stadionem Ajaksu. - Dzieje się tak w niemal każdym wyjazdowym meczu. Jestem dumny z tego, że jestem czarny. Nie widzę różnicy, czy ktoś jest czarny, czy biały. Jeśli ktoś ją dostrzega, to już jego problem - zakończył Kameruńczyk.

Więcej o: