Chcia造 go m.in. Barcelona i PSG. Bramkarz szokuje: Kilka klub闚 zrezygnowa這 ze mnie, bo jestem czarny

Andre Onana zszokowa opini publiczn swoimi ostatnimi wypowiedziami. Zdaniem Kameru鎍zyka, kilka klub闚 zrezygnowa這 z transferu, poniewa bramkarz Ajaksu jest czarnosk鏎y.
Zobacz wideo

Andre Onana nie może narzekać na zakończony rok. Z Ajaksem Amsterdam walczył w półfinale Ligi Mistrzów, a zainteresowane pozyskaniem Kameruńczyka miały być m.in. FC Barcelona i PSG. Ostatecznie pozostał w holenderskim klubie. Jak przyznał ostatnio sam Onana, powodem miał być jego kolor skóry.

- Czarnoskóremu bramkarzowi bardzo trudno osiągnąć szczyt. Kilka klubów zrezygnowało z mojego transferu nie dlatego, że nie jestem wystarczająco dobry. Dlatego, bo czarny bramkarz byłby nie do przyjęcia dla ich kibic闚 - przyznał kameruński bramkarz.

Onana zwraca uwagę, że problem rasizmu występuje podczas niemal każdego meczu, rozgrywanego poza stadionem Ajaksu. - Dzieje się tak w niemal każdym wyjazdowym meczu. Jestem dumny z tego, że jestem czarny. Nie widzę różnicy, czy ktoś jest czarny, czy biały. Jeśli ktoś ją dostrzega, to już jego problem - zakończył Kameruńczyk.

Wi璚ej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.