Wybrano najlepszych sportowców dekady. Podium jest zaskakujące

LeBron James został najlepszym sportowcem dekady według Associated Press. Koszykarz Los Angeles Lakers wyprzedził futbolistę amerykańskiego i lekkoatletę. Co zaskakujące, na podium nie znalazł się żaden piłkarz.

Osiem wygranych finałów konferencji w NBA, nagrody MVP rozgrywek i złoty medal olimpijski z Londynu - kończąca się dekada była niezwykle udana dla LeBrona Jamesa. Nie powinno więc dziwić, że dziennikarze Associated Press wybrali zawodnika Los Angeles Lakers na najlepszego sportowca dekady. 35-latek wygrał głosowanie AP i znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub [SEKCJA PIŁKARSKA]

Zobacz wideo

Wybrano najlepszych sportowców dekady. Podium jest zaskakujące

Dziwić może jednak to, że na podium wraz z Jamesem nie znalazł się żaden piłkarz. Drugie miejsce zajął bowiem futbolista amerykański, Tom Brady, a trzeci był sprinter Usain Bolt. Brady to legenda futbolu amerykańskiego. 42-latek jest zawodnikiem New England Patriots, którzy w ostatnich 10 latach trzykrotnie zdobywali mistrzostwo ligi NFL. Bolt jest natomiast jednym z najlepszych biegaczy krótkodystansowych w historii - na swoim koncie ma medale igrzysk olimpijskich z Londynu i Rio de Janeiro, a także triumfy w mistrzostwach świata. Jamajczyk jest także rekordzistą świata w biegu na 100 metrów.

Najlepszy piłkarz, Leo Messi, w rankingu zajął 4. miejsce. Za jego plecami znalazł się pływak Michael Phelps, będący najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii.

Ranking sportowców dekady według Associated Press:

  1. LeBron James
  2. Tom Brady
  3. Usain Bolt
  4. Leo Messi
  5. Michael Phelps

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o: