Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski drugim najlepszym strzelcem dekady w Europie!

Robert Lewandowski został drugim najlepszym strzelcem ostatniej dekady, w zestawieniu ogłoszonym przez UEFA. Polak w spotkaniach europejskich pucharów, mistrzostw Europy i kwalifikacjach zdobył łącznie 101 bramek.

W zestawieniu przedstawionym przez UEFA pod uwagę wzięto zarówno piłkarzy, jak i piłkarki, zawodników futsalu oraz młodzieżowców. Jedynym warunkiem, aby strzelone przez nich bramki były włączone do zestawienia była konieczność organizacji rozgrywek przez europejską federację.

Zobacz skrót meczu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem, w którym asystą popisał się Robert Lewandowski:

Zobacz wideo

Robert Lewandowski w latach 2010-2019 strzelił aż 101 goli. 63 z nich padły w Lidze Mistrzów, jedną strzelił w Lidze Europy. Polski napastnik dwukrotnie także zdobył bramki dla reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy, a także 35 goli w europejskich eliminacjach.

W tym czasie więcej goli od Polaka zdobył jedynie Cristiano Ronaldo - aż 145 bramek w kończącej się właśnie dekadzie, w rozgrywkach organizowanych przez UEFA. Za Polakiem znalazł się m.in. Leo Messi, jednak w jego wypadku kluczowy jest fakt, że nie są zaliczane bramki strzelane w reprezentacji, gdyż Argentyna nie jest członkiem UEFA.

Ranking najlepszych strzelców dekady UEFA:

  1. Cristiano Ronaldo - 145
  2. Robert Lewandowski - 101
  3. Leo Messi - 99
  4. Ada Hegerberg - 80
  5. Eugenie Le Sommer - 65