Cristiano Ronaldo najlepszym piłkarzem roku. Nagrodę odebrał na gali w Dubaju

Cristiano Ronaldo został wybrany najlepszym piłkarzem roku na gali Globe Soccer Awards w Dubaju. Nagroda dla drużyny roku trafiła do Liverpoolu.

Globe Soccer Awards to coroczne nagrody przyznawane najlepszym piłkarzom i piłkarkom na świecie. Galę organizują Europejskie Stowarzyszenie Agentów Piłkarskich i Europejskie Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich. Najważniejszą nagrodę dla najlepszego piłkarza 2019 roku odebrał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przybył do Dubaju wraz z żoną i synem.

Cristiano Ronaldo wyróżniony

W najlepszej czwórce prócz Ronaldo byli także Lionel Messi, Mohamed Salah oraz Virgil van Dijk. Portugalski napastnik wygrał w tym roku z Juventusem ligę włoską, a z reprezentacją Portugalii Ligę Narodów. W ostatnich dwunastu miesiącach strzelił 39 goli w 50 występach. 

Na początku grudnia Ronaldo znalazł się na trzecim miejscu w plebiscycie Złotej Piłki. Wygrał wówczas Messi, a drugi był van Dijk. Portugalczyk do Paryża na galę "France Football" nie przyleciał, bo tego samego wieczoru we Włoszech odbierał wyróżnienie dla najlepszego piłkarza Serie A.

Co musi się stać, by Lewandowski zdobył Złotą Piłkę?

Zobacz wideo

Nagrody Globe Soccer Awards 2019:

  • Piłkarz roku: Cristiano Ronaldo
  • Rewelacja roku: Joao Felix
  • Trener roku: Juergen Klopp
  • Drużyna roku: Liverpool
  • Bramkarz roku: Alisson
Więcej o: