Coutinho stracił na wartości aż 70 mln euro. Piłkarze Realu i Barcelony w czołówce

Portal transfermarkt.com opublikował zestawienie 10 piłkarzy, których wartość spadła najbardziej w 2019 roku. Liderem zestawienia jest Philippe Coutinho, którego wartość spadła aż o 70 milionów euro. W czołówce nie brakuje piłkarzy m.in. Realu Madryt i FC Barcelony.

Portal transfermarkt.com przygotował zestawienie dziesięciu piłkarzy, których wartość transferowa spadła najbardziej w 2019 roku. Pod uwagę wzięto wyceny przygotowywane przez portal.

Zestawienie portalu transfermarkt.comZestawienie portalu transfermarkt.com transfermarkt.com

Liderem zestawienia okazał się Philippe Coutinho, który przed rokiem był wart 140 milionów euro. Minął zaledwie rok, a jego wartość spadła do 70 milionów euro. Drugi jest Marcelo, którego wartość transferowa spadła z 70 do 20 milionów euro, a trzeci jest Ivan Rakitić, który stracił na wartości aż o 40 milionów euro.

Na 6. miejscu znajduje się Gareth Bale, który także stracił na swojej wartości aż 40 milionów euro z powodu braku miejsca w składzie Realu Madryt i konfliktów, w które popadł. Tuż za nim znalazł się Edinson Cavani z PSG, którego wartość spadła z 55 do 25 mln euro.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub?:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.