FFT wybrało najlepszy mecz dekady. "Najbardziej szokujący wynik. Rzeź"

Portal FourFourTwo.com wybrał 50 najlepszych meczów ostatniej dekady. Które ze spotkań znalazły się na podium?

Portal FourFourTwo.com wybrał 50 najlepszych meczów ostatniej dekady. W ostatnim artykule poznaliśmy pierwszą dziesiątkę, w tym podium. Na trzecie miejsce zasłużył mecz z 29 listopada 2010 roku, kiedy FC Barcelona pokonała u siebie Real Madryt aż 5:0.

Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 po golach Xaviego oraz Pedro. W drugiej połowie dwie bramki dołożył David Villa, a wynik ustalił Jeffren. - Wstałem i oklaskiwałem to, co zobaczyłem. Był to najlepszy występ, jaki kiedykolwiek widziałem - powiedział po meczu angielski napastnik, Wayne Rooney.

Pep Guardiola rozbił Real Madryt prowadzony przez Jose Mourinho i był to jeden z ważniejszych kroków w drodze po kolejne mistrzostwo Hiszpanii.

Glik przeżywał w karierze upokorzenia. Winiono go nawet za błędy kolegów:

Niezwykły powrót City

Drugie miejsce w zestawieniu portalu FourFourTwo.com zajęła niesamowita pogoń Manchesteru City za Queens Park Rangers. Przed ostatnią kolejką Premier League w sezonie 2011/12 zespół prowadzony przez Roberto Manciniego miał tyle samo (86) punktów, co Manchester United. City prowadzili w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu oraz meczów bezpośrednich (wygrali oba 6:1 oraz 1:0). Drużyna z Etihad Stadium potrzebowała tylko wygranej z broniącymi się przed spadkiem londyńczykami.

O ile mecz zaczął się zgodnie z planem, o tyle jego końcówka przeszła do historii rozgrywek. Nie tylko w Anglii. W 39. minucie prowadzenie gospodarzom dał Pablo Zabaleta. W 48. minucie do wyrównania doprowadził jednak Djibril Cisse, a 18 minut później kolejną bramkę dla QPR zdobył Jamie Mackie. Warto dodać, że od 55. minuty goście grali w osłabieniu przez czerwoną kartkę dla Joey'a Bartona.

Kiedy wydawało się, że po mistrzostwo Anglii sięgnie jednak Manchester United, który w tym samym czasie prowadził z Sunderlandem 1:0, na Etihad Stadium stało się coś niesamowitego. W 2. minucie doliczonego czasu gry gola na 2:2 strzelił Edin Dżeko, a chwilę później wygraną City dał Sergio Aguero. Po raz pierwszy od 44 lat niebieska część Manchesteru mogła cieszyć się z mistrzostwa kraju.

Brazylia zdemolowana przez Niemców

- To był najbardziej szokujący wynik w historii MŚ, rzeź. Kto oglądał ten mecz, nigdy go nie zapomni - pisze FFT.  Mecz, który portal wybrał na zwycięzcę, nie był tak zacięty. On w ogóle nie był zacięty. Nie zmienia to jednak faktu, że na stałe wszedł do historii futbolu. Był 8 lipca 2014 roku, kiedy reprezentacje Brazylii i Niemiec spotkały się w półfinale mundialu na stadionie w Belo Horizonte.

Chociaż u gospodarzy z powodu kontuzji nie mógł grać Neymar, a Thiago Silva pauzował za kartki, to cały świat spodziewał się zaciętego boju o awans do finału MŚ. Nic bardziej mylnego. Już do przerwy, po dwóch golach Toniego Kroosa oraz bramkach Thomasa Muellera, Miroslava Klose i Samiego Khediry, Niemcy prowadzili aż 5:0!

Po przerwie Brazylijczyków dobił gole Andre Schuerrle. Honor gospodarzy w 90. minucie uratował Oscar, który ustalił wynik meczu na 1:7. Porażka Brazylii była pierwszą u siebie w meczu turniejowym od 62 spotkań, to znaczy od Copa America 1975 (1:3 z Peru) oraz najwyższą w historii, wyrównując przegraną 0:6 z Urugwajem w Mistrzostwach Ameryki Południowej 1920 roku.

W mediach mecz został określony mianem Mineirazo, w nawiązaniu do Maracanazo - finału Mistrzostw Świata 1950, w którym Brazylia niespodziewanie przegrała u siebie z Urugwajem.