Polski napastnik strzelił kolejnego gola! Jest już drugim najlepszym strzelcem ligi greckiej [WIDEO]

W poniedziałek wieczorem w meczu 16. kolejki ligi greckiej PAOK Saloniki rozgromił Atromitos 5:1. Jednego z goli strzelił Karol Świderski.

PAOK Saloniki prowadził po pierwszej połowie już 3:0, jednego gola strzelił Vieirinha, a dwie bramki zdobył Sverrir Ingi Ingason. W 53. minucie na 4:0 podwyższył Karol Świderski, który wykorzystał rzut karny.

Później padły jeszcze dwa gole. Dla gospodarzy trafił Josip Misic, a dla Atromitosu strzelił Roland Ugrai.

Po 16. kolejkach ligi greckiej PAOK (40 punktów) został liderem ligi greckiej. Z kolei Świderski jest najskuteczniejszym piłkarzem w klubie, licząc 2019 rok.

W sezonie 2019/20 Polak zdobył osiem bramek, czyli o jedną mniej niż Youseff El Arabi z Olympiakosu, który jest liderem klasyfikacji strzelców. 22-letni Świderski występuje w greckim klubie od stycznia, gdy JAgiellonia Białystok sprzedała go za dwa miliony euro.