Kamil Grosicki bohaterem Hull! Gol i asysta Polaka

Hull City pokonało Birmingham City 3:0 w 23. kolejce angielskiej Championship. Kamil Grosicki strzelił w tym meczu gola i zanotował asystę.

Był doliczony czas pierwszej połowy meczu, gdy Hull City objęło prowadzenie po golu Toma Eavesa. Przy bramce 27-latka asystował Kamil Grosicki. 13 minut po przerwie gospodarze prowadzili już 2:0, a tym razem nasz reprezentant sam wpisał się na listę strzelców. Wynik, w 88. minucie, ustalił Keane Lewis-Potter.

W meczu z Birmingham Grosicki strzelił siódmego gola w sezonie i dołożył czwartą asystę w sezonie. Reprezentant Polski wystąpił łącznie w 23 meczach. We wszystkich wystąpił od pierwszej minuty.

Po 23 kolejkach Hull zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Zespół Grosickiego traci cztery punkty do miejsca barażowego, dającego szansę gry o awans do Premier League. Kolejny mecz Hull zagra w czwartek, kiedy podejmie Nottingham Forest.