Finałowy turniej Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w Polsce! Najlepsi ampfutboliści zagrają na pięknym stadionie

To już pewne! Kuloodporni Bielsko-Biała będą gospodarzem turnieju finałowego ampfutbolowej Ligi Mistrzów w 2020 roku. To oznacza, że do Bielska-Białej przejedzie osiem najlepszych drużyn w Europie, a finał zostanie rozegrany na pięknym Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.
Zobacz wideo

European Amputee Football Federation wybrała gospodarza turnieju finałowego ampfutbolowej Ligi Mistrzów w 2020 roku. O organizację imprezy ubiegała się dwa miasta: Gaziantep (Turcja) i Bielsko-Biała (Polska). A właściwie dwa kluby: Sahinbey Bld Ampute Takimi (mistrz Turcji) i Kuloodporni Bielsko-Biała (mistrz Polski). Lepszą ofertę przygotowali Kuloodporni i to oni będą gościć osiem najlepszych klubów w Europie.

To wielki sukces dla ampfutbolu w Polsce. Turcja jest ampfutbolową potęgą, ma najsilniejsze i w pełni profesjonalne kluby. W Polsce ampfutbol dopiero się rozwija, ale już teraz może się pochwalić Ligą Mistrzów i mistrzostwami Europy. A wszystko w 2020 roku.

- Środowisko skupione wokół Kuloodpornych stworzyło w Bielsku-Białej coś pięknego. I to przy niewielkiej pomocy z zewnątrz. Myślę, że już czas, aby miasto włączyło się w to mocniej, tym bardziej, że ten projekt znakomicie łączy i promocję sportu i promocję miasta. Będzie to nowy etap w sportowej twarzy miasta - przyznał Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnej decyzji UEFA.

W turnieju finałowym ampfutbolowej Ligi Mistrzów weźmie udział osiem drużyn. Będą one rywalizować na stadionach w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej. Turniej odbędzie się w dniach 22-24 maja 2020. Jego współorganizatorem będzie TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, honorowym patronatem prezydent Bielska-Białej, a partnerami: miasto Czechowice-Dziedzice oraz Fortuna 1.liga.

Liga Mistrzów w Bielsku-BiałejLiga Mistrzów w Bielsku-Białej UEFA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.