Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Największa afera dopingowa w polskim futbolu od lat! Są nazwiska zdyskwalifikowanych piłkarzy

Aya Diouf, Tomasz Margol, Marcin Kozłowski I, Piotr Smołuch, Kacper Falon oraz Sebastian Krawczyk. To piłkarze Pogoni Siedlce, którzy zostali zdyskwalifikowani przez Polską Agencję Antydopingową. To pokłosie afery dopingowej w Siedlcach.
Zobacz wideo

Wszyscy wymienieni wyżej piłkarze (Aya Diouf, Tomasz Margol, Marcin Kozłowski I, Piotr Smołuch, Kacper Falon oraz Sebastian Krawczyk) zostali zdyskwalifikowani na pół roku - informuje portal sportsiedlce.pl. Ich kara ma być liczona od 5 grudnia, czyli w piłkę w tym sezonie już nie zagrają. Wcześniej zdyskwalifikowany został Artur Balicki, o którym więcej pisaliśmy TUTAJ

- Oficjalne decyzje POLADA powinna upublicznić na początku lutego, w momencie ich uprawomocnienia - poinformował nas Michał Rynkowski, szef Polską Agencji Antydopingowej. Oczywiście to przy założeniu, że żaden z zawodników nie będzie się od wyroku odwoływał - dodał. 

Kroplówki w Siedlcach miało przyjąć dwudziestu kilku graczy. Ostatecznie po pół litra płynów z witaminą C, B12, elektrolitami, żelazem i glukozą wzięło 7 graczy. Szczęście w nieszczęściu, że na infuzję niemal całej drużyny na korytarzach i w gabinetach jednej z siedleckich klinik zabrakło miejsca. Chociaż wstrzyknięte siedmiu graczom substancje nie są zakazane, nielegalna jest jednak metoda ich przyjęcia. Przepisy antydopingowe zabraniają infuzji powyżej 100 ml (wyjątkiem jest np. hospitalizacja). Więcej o aferze dopingowej w Siedlcach przeczytacie w tekście Kacpra Sosnowskiego, dziennikarza Sport.pl.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl