Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wstrząsające kulisy korupcji w polskiej piłce. Prowokacja, tajna technologia i prokurator - bohater

Po siedmiu latach procesu zapadł wyrok w sprawie, która zmieniła polski futbol. Za ustawianie meczów skazanych zostało 30 osób, czyli tzw. gang Fryzjera.
Więcej o:
Komentarze (39)
Wstrząsające kulisy korupcji w polskiej piłce. Prowokacja, tajna technologia i prokurator - bohater
Zaloguj się
 • borys_heinza

  Oceniono 5 razy 5

  Ktoś tu napisał "To dzięki bukmacherom, sport już nie jest "czysty"" - nie można się nie zgodzić i nie będzie inaczej.
  Prosty przykład: porządny ligowiec (ale nie reprezentant) powiedzmy wiek np. 29-32. Pensja ok. 15-25 tys. zł. Wie już, że nie wyjedzie do lepiej płatnej ligi ani raczej nie przeskoczy do czołowej drużyny ex lub inaczej nikt w ex już mu więcej nie zapłaci w reprezentacji tez już nie zagra, ale w swojej drużynie jest ważnym ogniwem. Gra w meczu w którym jest faworytem a tu 2 proste pokusy: 1. wysoki kurs na porażkę zespołu (nie musi sam obstawiać - powie koledze) 2. Być może drużyna przeciwna walczy o puchary lub raczej broni się przed spadkiem. Głupia czerwona kartka, bezsensowny karny, czy przestrzelenie z 2 metrów do pustej bramki - przecież to się zdarza - nawet nikt nie będzie podejrzewał.
  Jakiś problem?

 • kamuimac

  Oceniono 4 razy 4

  Fryzjer to amator. Trzeba było działać w świetle prawa a nie korumpować - ot np wykupić siłownie w znanym klubie piłkarskim udajac że się go ratuje na łamach pracy i mediów całego kraju , a potem wydzierżawić na wiele lat za bezcen ziemię w bardzo atakcyjnej lokalizacji i postawić tam mini galerie handlową pod pretekstem aktywizacji sportowej niepełnosprawnych :)

  wtedy wszyscy by go chwalili a nie poszedłby siedzieć :)

 • cwdj

  Oceniono 2 razy 2

  A Czesiu Michniewicz jak gdyby nic, dalej spokojnie, za dużą kasę siedzi sobie w PZPN, gdzie obecnie jest selekcjonerem kadry młodzieżowej. Taki autorytet to tylko do pracy z młodzieżą. I jeszcze ma czelność krytykować decyzje VAR na meczach ekstraklasy

 • qudaq

  Oceniono 2 razy 2

  Cały ten sportowy cyrk, od pól wieku niemal nafaszerowany lekami, anabolikami, chemia i techniką zatracił pierwotny sens rywalizacji zdrowych i sprawnych, wypada przestawić na zasady cyrku. Po prostu, zawodnicy wychodzą na boisko i daja wyreżyserowane przedstawienie. Płacimy im za pokaz, a sam każdy sobie typuje faworyta i zgaduje, kto wygra. Szkoda czasu na te wszystkie ustawki z badaniami próbek, ściganiem ustawionych meczów i śrubowaniem wyników. W Polsce to jest i tak mniej chore, niż na szczytach. Wystarczy popatrzeć, dokąd to piłkarzy wywieźli na pustynię, aby wśród wieżowców szerzyli piłkarską kulturę. Jaką? Jednak z kulisami kosztów mam nadzieję, dziennikarze zapoznają się z materiałami i przedstawia wyniki. A może to znow mają za to zapłacić frajerzy? Wcale nie byłbym zaskoczony, a wręcz przeciwnie.

 • drewniak.pl

  Oceniono 4 razy 2

  Co tam u Cracovii słychać? Pamiętamy ten wspaniały marsz od okręgówki do ekstraklasy...

 • Tomek Kułakowski

  Oceniono 2 razy 2

  To są wyroki śmieszne za te pieniądze co oni przytulili przez te lata to senatorium wszystko ugadane jakby fryzjer więcej dostał do odsiadki to by parę znanych głów poleciało

 • pardonsik

  Oceniono 4 razy 2

  A Czesław M. 102 ? Nic ? Dalej trenuje młodzieżówkę ? Taką korupcyjną patologie jak on trzeba wypalać gorącym ołowiem a nie do pracy z młodzieżą dopuszczać degenerata !

 • hiperon59b

  Oceniono 1 raz 1

  Korupcja w polskiej piłce była, jest i będzie. Teraz polską piłką rządzą tak zwani kibice patrioci którzy na gadżetach futbolowych takich jak koszulki klubowe, szaliki klubowe czy tak zwanej pirotechnice robią kokosy. A ponieważ to przynosi im duże zyski więc jeśli nie da się kogoś zastraszyć to można go przekupić. Zresztą futbol na całym świecie (inne dziedziny sportu też) jest mocno skorumpowany. Po prostu, tam gdzie są duże pieniądze to jest też korupcja.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 1 raz 1

  kwintesencja polskiego wymiaru sprawiedliwości - prowadzić sprawę tak długo, aż się przedawni...
  dla przypomnienia - w stanach, przekrętas bernard madoff, za stworzenie piramidy finansowej wielokrotnie większej niż rodzime amber gold, został skazany po pół roku od zatrzymania....
  to co? jutro na milionowy marsz pod przewodnictwrm bolka, w obronie ''wolnych sondóf''?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX