Nie żyje Józef Boniek, były piłkarz. Ojciec Zbigniewa Bońka

W czwartek zmarł Józef Boniek, były piłkarz Polonii Bydgoszcz i ojciec Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej - informuje portal interia.pl. Miał 88 lat.

Józef Boniek urodził się 12 marca 1931 r. w Nakle nad Notecią. Był piłkarzem Czarnych Nakło, Zawiszy Bydgoszcz (w czasie służby wojskowej) i Polonii Bydgoszcz. W barwach tego ostatniego klubu rozegrał 60 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

- Mój ojciec grał twardo, przed nikim nie pękał. Ale nie był brutalem. Przeciwnicy go szanowali, a czołowy polski napastnik Marian Norkowski mógł się poświęcić strzelaniu bramek dla Polonii, bo wiedział, że z tyłu ma Bońka, który zatrzyma przeciwników. Ja za bardzo nie pamiętam ojca z boiska, ale jego cechy na pewno przejąłem. Dopóki jest szansa, to walczę. Kiedy nie ma - też, żeby móc spojrzeć sobie w twarz - opowiadał o swoim ojcu Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Zbigniew Boniek, gdy tylko dowiedział się o pogarszającym się stanie ojca, odwołał swój wyjazd do Genewy na spotkanie UEFA i pojechał do Bydgoszczy. Na miejsce dotarł pięć minut po śmierci taty - informuje portal interia.pl.

Józef Boniek miał 88 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 13.30 w Bydgoszczy.

Więcej o: