Wartość Cristiano Ronaldo dramatycznie spadła. Najgorszy wynik od niemal dekady

Cristiano Ronaldo przez długie lata utrzymywał się w ścisłej czołówce zestawienia najdroższych piłkarzy na świecie. Ostatnie miesiące przyniosły jednak znaczną obniżkę wartości rynkowej Portugalczyka. W tym momencie portal transfermarkt.de wycenia Ronaldo na 75 milionów euro. Z tak niskim wynikiem nie mieliśmy do czynienia od 2010 roku.

W czwartek portal transfermarkt.de zaktualizował wartości rynkowe piłkarzy. Cristiano Ronaldo jest obecnie wyceniany na 75 milionów euro, a to oznacza, że w ciągu ostatnich dwóch lat wartość napastnika Juventusu spadła o bagatela 45 milionów euro. W styczniu 2018 roku analitycy transfermarkt.de wycenili Ronaldo na - rekordowe w jego przypadku - 120 milionów euro.

"Absolutna konsternacja na Olimpico". Piękny gol Cristiano Ronaldo

Zobacz wideo

Wartość rynkowa Cristiano Ronaldo sukcesywnie spada. Kylian Mbappe najdroższym piłkarzem świata

Najdroższym piłkarzem na świecie jest w tym momencie Kylian Mbappe. Według transfermarkt.de za gwiazdę Paris Saint-Germain trzeba zapłacić 200 milionów euro. Na drugim stopniu podium znalazł się inny zawodnik paryskiego klubu - Neymar (180 mln). Trzecie miejsce przypadło Raheemowi Sterlingowi z Manchesteru City (160 mln). Czwartą pozycję na liście zajmują ex aequo: Sadio Mane (Liverpool, 150 mln), Mohamed Salah (Liverpool, 150 mln), Harry Kane (Tottenham, 150 mln), Kevin de Bruyne (Manchester City 150 mln), Eden Hazard (Real Madryt, 150 mln), Leo Messi (FC Barcelona, 150 mln). Ronaldo plasuje się na 36. lokacie.

Robert Lewandowski jest obecnie wyceniany na 65 milionów euro, co przekłada się na odległe 59. miejsce w zestawieniu transfermarkt.de.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o: