Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legendarny polski klub uratowany! Kibice czekali na to 13 lat

"Zarząd wraz z Komisją Rewizyjną klubu mają przyjemność poinformować wszystkich sympatyków jak i darczyńców, iż [...] w roku 100-lecia nasz klub został w całości oddłużony" - czytamy na oficjalnej stronie Szombierek Bytom. Śląski klub, który w 1980 roku wywalczył mistrzostwo Polski, od 13 lat zmagał się z problemami finansowymi.

Szombierki Bytom od ponad 13 lat zmagały się z poważnymi problemami finansowymi. W 2006 roku śląski klub spadł z IV ligi do klasy okręgowej, a po roku do B-klasy. W kolejnych latach "Zielonym" udało się powrócić do IV ligi, a później awansować nawet o szczebel wyżej. Sukcesywnie spłacano też klubowe długi. Od sezonu 2016/2017 Szombierki grają w IV lidze (5. poziom rozgrywek piłkarskich w Polsce) i po 15. kolejkach są liderem śląskiej grupy I. 

Wielki problem Wisły Kraków ze stadionem. "To nie do przyjęcia. Wyrok śmierci"

Zobacz wideo

Szombierki Bytom bez zadłużenia! Klub przekazał dobrą nowinę w roku swojego 100-lecia

Sytuacja klubu z Bytomia wydaje się coraz bardziej ustabilizowana. Najlepiej świadczy o tym, fakt, że władzom Szombierek udało się w całości uregulować wieloletnie zadłużenie. "Zarząd wraz z Komisją Rewizyjną klubu mają przyjemność poinformować wszystkich sympatyków jak i darczyńców, iż po 13 latach odbudowy klubu oraz systematycznej spłaty starego zadłużenia w roku 100-lecia nasz klub został w całości oddłużony" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Szombierki Bytom założono w 1919 roku. W 1965 roku klub wywalczył wicemistrzostwo, a w 1980 mistrzostwo kraju. W tym samym roku "Zielonym" udało się pokonać Trabzonspor i awansować do II rundy Pucharu Europy Mistrzów Klubowych, w której musieli uznać wyższość CSKA Sofii. W najwyższej klasie rozgrywkowej Szombierki rozegrały łącznie 25 sezonów i plasują się obecnie na 19. miejscu w tabeli wszech czasów polskiej ekstraklasy.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Komentarze (14)
Legendarny polski klub uratowany! Kibice czekali na to 13 lat
Zaloguj się
 • jml13060

  Oceniono 10 razy 8

  Tę wiadomość powinni przeczytać sympatycy Wisły Kraków. Można? Można! Tylko trzeba chcieć honorowo wyjść z trudnej sytuacji organizacyjnej i finansowej. Brawo Szombierki Bytom. Moja sympatia jest z Wami.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 4 razy 4

  Brawo.

 • jestemarta

  Oceniono 2 razy 2

  Kibic Floty Świnoujście, pozdrawia wszystkich miłośników Szombierki Bytom. Jesteście wielcy.

 • yuraathor

  Oceniono 2 razy 2

  ach dawne czasy
  sam krzyczałem na Papricanie
  szombierki, ch..... wielki

 • alderamin

  Oceniono 1 raz 1

  Roman Ogaza, to nasza wspólna legenda z Szombierkami. Gratuluje oddłużenia :)

 • gryfny

  Oceniono 1 raz 1

  Szombry Rulez

 • adigi

  Oceniono 1 raz -1

  ślepej kurze trafiło się raz ziarno i już "legendarny" :D:D:D

 • debordian

  Oceniono 1 raz -1

  "CSKA Sofii." Boże, przecież tego uczą w PIERWSZEJ klasie podstawówki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX