Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legendarny reprezentant Polski rozczarowany XI stulecia. Nie wytrzymał i wyszedł z gali

Jan Tomaszewski, rozczarowany wynikiem głosowania na najlepszą jedenastkę stulecia PZPN, opuścił galę przed jej zakończeniem. Na pozycji bramkarza kapituła oraz internauci wybrali Józefa Młynarczyka.

W piątek Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił jedenastkę najlepszych polskich piłkarzy z okazji stulecia związku. Została ona wybrana na podstawie głosów kapituły ekspertów i dziennikarzy oraz kibiców. 

Zobacz wideo

Jedenastka prezentuje się następująco: Józek Młynarczyk - Łukasz Piszczek, Jerzy Gorgoń, Władysław Żmuda, Antoni Szymanowski - Henryk Kasperczak, Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna - Grzegorz Lato, Robert Lewandowski, Włodzimierz Lubański.

Tomaszewski opuścił galę

Jednym z największych nieobecnych w składzie jest Jan Tomaszewski, czyli bramkarz, który z reprezentacją Kazimierza Górskiego zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 1974 roku oraz srebrny medalista igrzysk olimpijskich dwa lata później. Tomaszewski przegrał w głosowaniu z Młynarczykiem, czyli brązowym medalistą MŚ 1982 i zwycięzcą Pucharu Mistrzów w sezonie 1986/1987.

W programie "Cafe Futbol" Lubański zdradził, że rozczarowany wynikiem głosowania Tomaszewski, opuścił galę zaraz po ogłoszeniu wyniku, jeszcze przed prezentacją kolejnych 10 zawodników.

- Widziałem jego minę już przed ogłoszeniem bramkarza, chyba się tego spodziewał - powiedział w programie Polsatu Sport Roman Kołtoń, dziennikarz i jeden z członków kapituły.

Więcej o: