Lewandowski na gali Złotej Piłki został spytany o hitowy transfer. "Teraz jest już za późno"

Robert Lewandowski po raz pierwszy pojawił się na gali "France Football". Złotą Piłkę zdobył Lionel Messi, a Polak zajął ósme miejsce. Hiszpańscy dziennikarze zapytali go o niedoszły transfer do Realu Madryt.

Real miał starać się o Lewandowskiego dwa razy. Po sezonie 2017/2018, Polak chciał odejść z Bayernu, zmienił agenta na Piniego Zahaviego, który wcześniej pomagał przy przenosinach Neymara z Barcelony do PSG i specjalizował się w przeprowadzaniu tak trudnych transakcji między najlepszymi klubami. Ale przeprowadzić Lewandowskiego z Monachium do Madrytu mu się nie udało. Polak na gali Złotej Piłki został zapytany przez hiszpańskich dziennikarzy o niedoszły transfer

Co Robert Lewandowski musi zrobić, żeby być wyżej w rankingu Złotej Piłki?

Zobacz wideo

- Jestem w Bayernie i jestem bardzo szczęśliwy. Patrząc na ostatnie 10 lat, Bayern grał w każdym roku w półfinałach, ćwierćfinałach czy finałach Ligi Mistrzów. Grając w jednej z najlepszych drużyn w Europie, trudno o zmianę drużyny. To prawda, że Real wygrał trzy razy z rzędu Ligę Mistrzów, ale ja w Bayernie mam wszystko, czego potrzebuję - cytował Polaka program "Chiringuito".

Lewandowski: 5-6 lat temu również coś wisiało w powietrzu

Dziennikarze drążyli dalej: czy trzy lata temu prowadziłeś rozmowy z Realem? - pytali. - Również 5-6 lat temu coś wisiało w powietrzu. Teraz jest już za późno. Mam 31 lat i chcę jeszcze rozegrać kilka sezonów. Mam do wygrania wiele trofeów z moją drużyną – powiedział Lewandowski.

Więcej o: