Poznaliśmy różnicę między Messim i van Dijkiem! Jeden dziennikarz mógł zmienić wyniki plebiscytu

Zaledwie siedem punktów więcej od Virgila van Dijka zebrał Leo Messi w plebiscycie Złotej Piłki. Argentyńczyk w poniedziałek odebrał nagrodę po raz szósty w karierze, ale nawet jeden głosujący mógł zadecydować o zmianie wyniku. Różnica między pierwszym a drugim miejscem wyniosła 7 pkt.

Leo Messi po raz szósty w karierze zdobył Złotą Piłkę, odebrał ją podczas poniedziałkowej gali w Paryżu. Wcześniej najlepszym piłkarzem świata wybierany był w 2015, 2012, 2011, 2010 i 2009 roku. - Nigdy nie spoczywam na laurach, staram się być coraz lepszy. Nagrody indywidualne są świetne, ale i drugorzędne, najważniejsze są cele zespołowe. Jestem dumny z bycia częścią klubu, który tak kocham, z bycia w jednym z najlepszych zespołów na świecie i tworzenia z nim historii. Nagrody takie jak Złota Piłka sprawiają, że klub staje się jeszcze większy - przyznał zawodnik FC Barcelony.

Lewandowski musi zrobić dwie rzeczy, by być wyżej w Złotej Piłce

Zobacz wideo

Poznaliśmy różnicę między Messim i van Dijkiem! Jeden dziennikarz mógł zmienić wyniki plebiscytu

Messi głosowanie, które dało mu kolejną Złotą Piłkę w karierze, wygrał jednak minimalnie. Argentyńczyk zgromadził 686 pkt., a więc zaledwie siedem więcej od drugiego Virgila van Dijka. To oznacza, że wyniki plebiscytu mógł zmienić inny głos zaledwie jednego dziennikarza. Wystarczyłoby, żeby jeden z głosujących, którzy umieścili Messiego na pierwszym miejscu, "wyrzucił" go poza pierwszą piątkę, umieszczając van Dijka w czołówce. Za pierwsze miejsce od głosującego piłkarz otrzymywał bowiem 6 pkt., drugie - 4 pkt., trzecie - 3 pkt., czwarte - 2 pkt., piąte - 1 pkt.

Szczegółowa punktacja pierwszej dziesiątki plebiscytu Złotej Piłki:

  1. Leo Messi - 686 pkt.
  2. Virgil van Dijk - 679
  3. Cristiano Ronaldo - 476
  4. Sadio Mane - 347
  5. Mohamed Salah - 178
  6. Kylian Mbappe - 89
  7. Alisson - 67
  8. Robert Lewandowski - 44
  9. Bernardo Silva - 41
  10. Riyad Mahrez - 33
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.