Robert Lewandowski skomentował wyniki Złotej Piłki. "Nie mam do nikogo żalu"

- Nie spodziewałem się wyższego miejsca. Uważam, że to co robię w tym sezonie zaprocentuje również za rok. Podchodzę do tego wszystkiego bardzo spokojnie, nie mam do nikogo żalu - tak ósme miejsce w plebiscycie "France Football" skomentował Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski zajął ósme miejsce w plebiscycie "France Football" dla najlepszego zawodnika roku. Reprezentant Polski, który znalazł się w finałowej dziesiątce, wyprzedził zawodników Manchesteru City - Riyada Mahreza oraz Bernardo Silvę.

Chociaż polscy eksperci i dziennikarze oraz zagraniczni internauci w większości skrytykowali niską pozycję naszego zawodnika, to sam Lewandowski do sprawy podszedł bardzo spokojnie. Kapitan naszej reprezentacji skomentował wyniki plebiscytu w rozmowie z TVP Sport.

- Nie czuję żadnego rozczarowania, wręcz przeciwnie, bardzo się cieszę, że mogę być w Paryżu, w takim gronie. To inne spotkanie niż te, które mamy na boisku. Widzimy się w innym miejscu, w innych ubraniach, w innej atmosferze. Wynik głosowania? W plebiscytach zdarzają się rozczarowania i niespodzianki, dlatego ja zawsze podchodzę do nich z przymrużeniem oka - powiedział Lewandowski.

- Nie spodziewałem się wyższego miejsca. Uważam, że to co robię w tym sezonie zaprocentuje również za rok. Podchodzę do tego wszystkiego bardzo spokojnie, nie mam do nikogo żalu. Jeszcze raz podkreślę, że bardzo się cieszę, że w ogóle mogę tu być - dodał.

-  Co mogę zrobić, by za rok zająć wyższe miejsce? Na pewno coś wymyślę, ale wiem, że w klubie mogę osiągnąć jeszcze więcej, a z reprezentacją czeka mnie Euro 2020. Mam swoje ambicje, zawsze chcę wygrywać, ale również zdaję sobie sprawę z tego, że jako osoba z Polski miejsce w takim gronie powinienem traktować jako wielkie wyróżnienie.

Zobacz wideo

Jak Lewandowski czuł się w gronie najlepszych piłkarzy świata i czy rozmawiał z Leo Messim, który siedział po jego lewej stronie? - Czułem się tu bardzo dobrze, można powiedzieć normalnie. Większość tych zawodników spotykałem na boisku. Z Leo jest problem językowy, nie mówi on po angielsku, więc zamieniliśmy tylko kilka słów, nic wielkiego - skomentował kapitan reprezentacji Polski.

Messi znów najlepszy

Złotą Piłkę, szósty raz w karierze, zdobył Messi. Za jego plecami znaleźli się Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo i Sadio Mane. 5. miejsce zajął Mohamed Salah, 6. Kylian Mbappe, a 7. Alisson Becker.

Brazylijski bramkarz otrzymał też nagrodę dla najlepszego golkipera roku. Najlepszą piłkarką roku została Amerykanka Megan Rapinoe, a nagrodę dla najlepszego młodego zawodnika roku otrzymał Holender, Matthijs de Ligt.

Więcej o: