Złota Piłka. Ostre reakcje po ogłoszeniu miejsca Lewandowskiego. "Jaja nie plebiscyt"

"Jaja nie plebiscyt" - tak 8. miejsce Roberta Lewandowskiego w głosowaniu na najlepszego piłkarza roku skomentował selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Czesław Michniewicz. Wyniki plebiscytu krytykują też inni dziennikarze oraz zagraniczni internauci.

Robert Lewandowski zajął ósme miejsce w plebiscycie "France Football" na najlepszego zawodnika roku. Za Polakiem, który znalazł się w finałowej dziesiątce, znaleźli się tylko piłkarze Manchesteru City - Riyad Mahrez oraz Bernardo Silva. Wynik głosowania spotkał się z krytyką, a i sam Lewandowski nie wyglądał na zadowolonego, co najlepiej widać na poniższym wideo.

Czesław Michniewicz: Jaja nie plebiscyt

"Szybko obdarli nas ze złudzeń, jaja nie plebiscyt" - napisał na Twitterze selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Czesław Michniewicz. "To, że posadzili Lewego obok Messiego to w tym momencie trolling czy nagroda pocieszenia?" - dodał dziennikarz Eleven Sports, Mikołaj Kruk. 

"Jak Lewandowski był w tym roku ósmy na świecie to futbol ma się świetnie i aż przewinę sobie wszystkie mecze jeszcze raz bo było co oglądać w takim razie" - to z kolei opinia Michała Kołodziejczyka, redaktora naczelnego WP Sportowych Faktów. "Szklanka do połowy pełna: dobrze że jest chociaż w 10. Szklanka w całości pusta: le Cabaret, do diabła z tym plebiscytem" - napisał Michał Pol.

Nie jest jednak tak, że wyniki plebiscytu krytykują jedynie Polacy. Wystarczy spojrzeć na wpisy zagranicznych użytkowników Twittera, którzy wyśmiewają decyzję głosujących. Internauci wskazują na fakt, iż Lewandowski jest nieprawdopodobnie skuteczny w obecnym sezonie i choćby tylko przez to powinien zająć miejsce co najmniej w pierwszej piątce.

Zobacz wideo

Inni zaś przypominają wpis Polaka z 2016 roku, kiedy 16. miejsce w plebiscycie skomentował słynnym wpisem "le cabaret", a niektórzy wyniki tegorocznego plebiscytu nazywają wprost "żartem". Te i inne komentarze można znaleźć pod tym wpisem.

Messi znów najlepszy

Złotą Piłkę, szósty raz w karierze, zdobył Lionel Messi. Za jego plecami znaleźli się Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo i Sadio Mane. 5. miejsce zajął Mohamed Salah, 6. Kylian Mbappe, a 7. Alisson Becker.

Brazylijski bramkarz otrzymał też nagrodę dla najlepszego golkipera roku. Najlepszą piłkarką roku została Amerykanka Megan Rapinoe, a nagrodę dla najlepszego młodego zawodnika roku otrzymał Holender, Matthijs de Ligt.

Wyniki plebiscytu magazynu "France Football"

  1. Leo Messi
  2. Virgil van Dijk
  3. Cristiano Ronaldo
  4. Sadio Mane
  5. Mohamed Salah
  6. Kylian Mbappe
  7. Allison Becker
  8. Robert Lewandowski
  9. Bernardo Silva
  10. Riyad Mahrez
Więcej o: