Boniek wygadał się? Wielkie wyróżnienie dla Lewandowskiego na gali Złotej Piłki

Już w poniedziałek wieczorem odbędzie się gala "France Football", podczas której dowiemy się, kto zdobył Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza na świecie. Po raz pierwszy na gali pojawi się Robert Lewandowski. Zdaniem Zbigniewa Bońka Polak znajdzie się w jedenastce roku!

- Mamy potwierdzenie od organizatorów Złotej Piłki, że na gali obecny będzie Robert Lewandowski. Wnioski wyciągnijcie sami - napisał w czwartek na Twitterze Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport. Prawdopodobnie nie chodzi jednak o wysoką pozycję w głosowaniu na Złotą Piłkę (według przecieku Polak znajdzie się poza czołową "10"), ale o miejsce w jedenastce roku. 

Robert Lewandowski nie ma szans na wygranie Złotej Piłki. Dlaczego? Odpowiedź w tym materiale wideo:

Zobacz wideo

- Lewandowski jest nominowany do nagrody po raz czwarty, ale nigdy nie był na gali, nawet w roku, w którym zajął w plebiscycie czwarte miejsce. Czy z tego należy wyciągać wniosek, że tym razem zajmie wyższą lokatę? Z naszych informacji wynika, że nie było w tym roku mocniejszych niż zwykle sugestii organizatorów, by Lewandowski pojawił się w Paryżu. Natomiast tym razem od początku, od momentu ogłoszenia nominacji, miał wielką ochotę się wybrać - informowaliśmy w czwartek po południu. Podczas gali zostanie wybrana również najlepsza jedenastka roku i to w niej ma znaleźć się miejsce dla Lewandowskiego.

Robert Lewandowski trafi do najlepszej jedenastki roku

Po losowaniu grup Euro 2020 z dziennikarzami spotkał się Zbigniew Boniek. Co jasne, mówił przede wszystkim o nastrojach polskiej ekipy po wylosowaniu Hiszpanii i Szwecji, jednak w końcu rozmowa z prezesem PZPN zeszła na poniedziałkową galę "France Football". - No z tego co słyszałem to pan piłkarz Leo Messi - śmiał się Boniek, zdradzając kto zdobędzie w tym roku Złotą piłkę. - To, że jest genialny, znakomity i lepszy od innych, to wszyscy wiemy. Ale moim zdaniem powinien to potwierdzić trofeami. W tym roku w ramach jakiejś nowości Robert bardziej zasłużył na tę nagrodę. Jest w świetnej formie. Nie wiem czy jest drugi, czy jest trzeci. Takich informacji nie mam - powiedział prezes PZPN, a po chwili dodał: "myślę, że chyba na pewno będzie w jedenastce roku".

Później Boniek przyjął to już za pewnik. - Bardzo dobrze. Takie wyróżnienie też Roberta wzmocni, cieszę się, że mamy takiego piłkarza, który reprezentuje po latach polską piłkę na tak wielkim forum - skomentował. O udział w gali po meczu Bayernu z Bayerem Leverkusen, spytali Lewandowskiego dziennikarze Eleven. - Dostałem zaproszenie, z którego tym razem skorzystam. Ot cała historia - zbagatelizował kapitan reprezentacji Polski. Po porażce 1:2 nie był jednak w nastroju do rozmów.

Rozdanie nagród w plebiscycie Złotej Piłki w poniedziałek 2 grudnia, galę pokaże TVP Sport, transmisja od 20:30.

Więcej o: