Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kapitalny gol młodzieżowego reprezentanta Polski w Anglii! Dał swojej drużynie zwycięstwo [WIDEO]

Mateusz Bogusz popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski w ten sposób dał zwycięstwo drużynie U-23 Leeds United.
Zobacz wideo

Mateusz Bogusz wystąpił w meczu drużyn U-23 między Leeds United a Sheffield United. W 59. minucie spotkania, przy stanie 1:1, pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski, wykonywał rzut wolny z ponad 20 metrów od bramki rywali. Polak zdecydował się na uderzenie nad murem, po czym trafił w samo okienko. - Co za gol! - krzyknął komentator, a nagranie jego strzału natychmiast trafiło do mediów społecznościowych.

Mateusz Bogusz trafił do Leeds United w stycznie tego roku. Do tej pory nie miał okazji zadebiutować w Championship, udało mu się jednak zagrać w Pucharze Ligi. Na razie występuje przede wszystkim w zespole U-23.

Bogusz płakał, gdy musiał siedzieć w miejscu. Zawsze grał ze starszymi

Z większymi od siebie grał od zawsze. Ojciec-trener prowadził akurat starszy rocznik, więc zabierał syna na swoje treningi. 1-ligowemu Ruchowi przewodził jako 16-latek. Teraz ma tylko 18 lat i już bryluje w kadrze U-21. Z Rosją asystował, z Serbią strzelił gola. Swą pozycję buduje też w Leeds. -Widziałem jak tam trenuje, jakie ma relacje z drużyną - chwali go Jacek Magiera. Zobacz tekst Kacpra Sosnowskiego o Mateuszu Boguszu.