Skandal w trakcie meczu! Piłkarz nie wytrzymał. Są kary dla klubu i zawodnika

Są kary za skandaliczne zachowanie pseudokibiców Dynama Kijów w meczu z Szachtarem Donieck. Dynamo zagra jedno spotkanie w roli gospodarza przy pustych trybunach, a ponadto musi zapłacić 16 tysięcy euro. Ukarany został również Taison, który pokazał wtedy pseudokibicom środkowy palec.

Do rasistowskiego skandalu doszło podczas meczu Szachtara Donieck z Dynamem Kijów (1:0) w połowie listopada. Zawodnik gospodarzy - Taison - pokazał środkowy palec pseudokibicom z Kijowa za udawanie odgłosów małp. Tuż po tym piłkarz wyleciał z boiska, a teraz został zawieszony na jeden mecz. Ukarane zostało również Dynamo Kijów, które zagra jedno spotkanie w roli gospodarza przy pustych trybunach, a ponadto musi zapłacić za zachowanie pseudokibiców 16 tysięcy euro.

Do skandalicznego zachowanie pseudokibiców Dynama doszło w 74. minucie meczu. Taison ścigał się z przeciwnikiem, jednak nie dał rady wygrać pojedynku biegowego, przy okazji faulując rywala. W momencie, gdy sędzia odgwizdał przewinienie, a Brazylijczyk nie zgadzał się z jego decyzją, z sektora kibiców Dynama zaczęły dobiegać odgłosy udawania małp. Wtedy właśnie Taison kopnął w ich stronę piłkę i pokazał im środkowy palec.