Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal w Holandii. Piłkarze w ramach protestu nie będą grać na początku meczu

Piłkarze holenderskich klubów, występujących w Eredivisie i Eerste divisie (holenderskiego odpowiednika I ligi), będą stać przez pierwszą minutę wszystkich meczów rozgrywanych w najbliższy weekend. To protest przeciwko rasistowskim zachowaniom kibiców, które miały miejsce w ostatnim czasie.

W niedzielę doszło do rasistowskiego skandalu podczas meczu Eerste divisie, zaplecza Eredivisie. Kibice FC Den Bosch obrażali Ahmada Mendesa Moreirę, grającego w drużynie gości, po czym udawali odgłosy zwierząt. Spotkanie zostało przerwane na kilka minut, a po jego wznowieniu Moreira zdobył gola, a jego Excelsior Rotterdam zremisował z FC Den Bosch 3:3.

Zobacz wideo poniżej, w którym Sebastian Szymański opisuje swoje odczucia po strzeleniu pierwszej bramki w reprezentacji Polski:

Zobacz wideo

Jak się okazuje, zachowanie kibiców klubu z Den Bosch sprawiło, że piłkarze holenderskich zespołów występujących zarówno w Eredivisie i Eerste divisie, będą protestować przeciwko rasizmowi. Zawodnicy będą stać na murawie przez minutę po pierwszym gwizdku, a na telebimach pojawi się napis "Rasizm? Więc nie gramy w piłkę".

Wijnaldum zaprotestował w trakcie meczu reprezentacji Holandii

Rasistowski skandal odbił się echem wśród holenderskich piłkarzy. Wijnaldum stwierdził, że incydent "uderzył go osobiście". Podkreślił to także podczas wtorkowego meczu reprezentacji Holandii przeciwko Estonii, gdy po pierwszej strzelonej bramce, wraz z Frenkie de Jongiem, wskazali wspólnie na swoje ręce, różniące się kolorem. W ten sposób chciał podkreślić, że nie ma miejsca na rasizm.

Więcej o:
Komentarze (19)
Skandal w Holandii. Piłkarze w ramach protestu nie będą grać na początku meczu
Zaloguj się
 • lukibb

  Oceniono 8 razy 4

  Czyli mecze rozpoczną się z minutowym opóźnieniem, a nie że nie będą grali pierwszą minutę. Rozpoczęcie meczu liczy się od prawidłowego wprowadzenia piłki do gry. A aby to się stało, ktoś ją musi kopnąć.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 6 razy 2

  Gorzej jak protest rozpoczną kibice i przestaną stać na stadionach oraz przed telewizorami.
  Wówczas może okazać się, że nie ma z czego zapłacić zawodnikom.

 • rozbawiony0

  Oceniono 1 raz 1

  A mówią że u nas kibole to rasiści. Nie ma tygodnia, bez takiego newsa. Jak nie Włochy, to Niemcy, jak nie Niemcy, to Francja, a teraz Holandia...

 • vitmik

  Oceniono 7 razy 1

  Wiem że to nie jest popularna opinia, ale ci wszyscy wrażliwi kolorowo żyjący od pokoleń w krajach postkolonialnych powinni dziękować że ich przodków porwali handlarze niewolników i wywieźli z Afryki

 • seczytam

  Oceniono 4 razy 0

  Cóż, to już ostatnie lata europejskiej Holandii - ok. 2030 roku większość będą tam mieli muzułmanie i Afrykańczycy. Już trzeba powołać organizacje humanitarne, które przygotują pomoc dla głodujących "Holendrów", już trzeba myśleć nad powołaniem jednostek wojskowych, które będą rozdzielać walczących Hutu z Tutsi w Amsterdamie oraz szyitów z sunnitami w Rotterdamie... I trzeba się przygotować na przyjęcie uchodźców - białych uciekających z islamsko-afrykańskiego raju.

 • jerychonski

  Oceniono 6 razy 0

  wspaniała, spontaniczna inicjatywa

 • icc217

  Oceniono 1 raz -1

  Rzygac sie chce patrzac na to multi-kulti.

 • kiwdu53

  Oceniono 15 razy -1

  To jest normalność panie Morawiecki, a nie maskowanie i krycie narodowców czy mówienie o zarazie LGBT

 • wymagany_login

  Oceniono 6 razy -2

  Ot sport - należy jakoś zdenerwować przeciwnika, robiąc małpę/świnię/osła albo np. powiedzieć jakiegoś newsa o matce/żonie/córce. Jak chcecie kultury, to idźcie do teatru, choć też trzeba uważać, do którego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX