Szalona radość Finów po awansie na Euro 2020. Piłkarze nie mieli litości dla trenera [WIDEO]

Reprezentacja Finlandii wygrała w piątek z Lichtensteinem 3:0 i zapewniła sobie awans na Euro 2020. To największy sukces w historii fińskiej piłki reprezentacyjnej. Finowie nigdy wcześniej nie grali na mistrzostwach świata lub Europy. Dlatego ich radość po meczu była szalona. Spójrzcie sami.

Finowie są już pewni występu na przyszłorocznych mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Awans uzyskali po piątkowym zwycięstwie 3:0 nad Liechtensteinem. Bramki dla gospodarzy zdobyli Teemu Pukki (dwie) i Jasse Tuominen, a tuż po końcowym gwizdku rozpoczęło się wielkie świętowanie. Najpierw na murawie, na którą wbiegli kibice, a później w szatni, gdzie piłkarze nie mieli litości dla selekcjonera Markku Kanervy.

To będzie magiczna chwila dla wszystkich związanych z reprezentacją Polski [WIDEO]

Zobacz wideo

Nie zabrakło również wspólnych śpiewów i szampana:

Debiut Finów na wielkiej imprezie!

Finowie nigdy wcześniej nie występowali na mistrzostwach świata czy Europy. Jedyne ich trzy występy w turnieju międzynarodowym to igrzyska olimpijskie w 1936, 1952 i 1980. Za pierwszym razem pojechali do Berlina na igrzyska, a za drugim impreza olimpijska rozgrywana była w stolicy Finlandii, Helsinkach. Za drugim razem igrzyska były w Moskwie, w której z przyczyn politycznych nie występowały wszystkie reprezentacje Europy Zachodniej. 

Więcej o: