Pele wskazał najlepszego piłkarza świata. "Jest najbardziej kompletny"

Pele postanowił włączyć się do dyskusji dotyczącej wyboru najlepszego aktualnie piłkarza na świecie. Brazylijczyk wskazał także zawodnika, który może dołączyć do duetu Leo Messi i Cristiano Ronaldo w walce o ten tytuł.
Zobacz wideo

Od lat trwa dyskusja, kto jest aktualnie najlepszym piłkarzem na świecie. Nadal nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć czy Cristiano Ronaldo, czy Leo Messi zasłużył na ten tytuł. Swój głos w tej sprawie postanowił zabrać także Pele, uważany za jednego z najlepszych piłkarzy wszech czasów.

Pele: Messi to najbardziej kompletny piłkarz

- Messi jest utalentowany, świetnie asystuje, podaje, strzela gola i drybluje... Gdybyśmy grali razem, rywale musieliby się martwić nie o jednego, a dwóch graczy. Messi to obecnie zdecydowanie najbardziej kompletny gracz na świecie - stwierdził Pele, cytowany przez portal goal.com.

Brazylijczyk przyznał, że jego zdaniem obecnie na świecie jest zdecydowanie mniej utalentowanych piłkarzy niż w czasach, gdy on biegał po boisku. - Kiedyś w każdym kraju z kulturą piłkarską były co najmniej dwa, trzy talenty klasy światowej. Dziś ogółem jest ich tyle. Do Messiego i Ronaldo mógłbym dodać Neymara, który w reprezentacji Brazylii nadal nie stał się wielką postacią - podkreślił Pele.

Więcej o: