Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Surowa kara dla Raheema Sterlinga. Nawet ojciec zaatakowanego zawodnika broni gwiazdy City

"Złość Sterlinga nie była do końca jego winą. Kibice Liverpoolu przez cały mecz go wygwizdywali" - stwierdził ojciec Joe Gomeza, Augustus. W poniedziałek na zgrupowanie reprezentacji Anglii doszło do regularnej bójki między obrońcą Liverpoolu a gwiazdą Manchesteru City Raheemem Sterligiem. Drugi z wymienionych zawodników został już ukarany przez selekcjonera kadry Garetha Southgate'a.

W miniony weekend Liverpool pokonał na Anfield Manchester City 3:1. Pod koniec spotkania doszło do słownej utarczki między skrzydłowym aktualnych mistrzów Anglii Raheemem Sterlingiem a obrońcą "The Reds" Joe Gomezem. Jak się okazuje, złe emocje z ligowego szlagieru przeniosły się również na zgrupowanie reprezentacji Anglii, która rozegra wkrótce 2 mecze eliminacji Euro 2020 z Czarnogórą i Kosowem. 

Młody kibic wbiegł na murawę, aby zdobyć koszulkę piłkarza Liverpoolu. Czy mu się to udało?

Zobacz wideo

Konflikt w reprezentacji Anglii. Ojciec Joe Gomeza wziął w obronę Raheema Sterlinga

Na samym początku obozu przygotowawczego Sterling i Gomez starli się ponownie, a gwiazda Manchesteru City miała być stroną prowokującą. Angielskie media donoszą, że między piłkarzami wywiązała się regularna bójka (Sterling miał nawet złapać Gomeza za gardło), którą musieli przerwać ich koledzy z zespołu. Selekcjoner Gareth Southgate zdecydował, że w wyniku zajścia skrzydłowy aktualnych mistrzów Anglii nie zagra w czwartkowym meczu z Czarnogórcami. 

Konflikt, jaki wybuchł między zawodnikami jest szeroko komentowany przez angielskie media, a dziennikarze "Daily Mirror" postanowili dotrzeć do ojca poszkodowanego piłkarza. Jak się okazało, Augustus Gomez nie żywi urazy wobec Sterlinga. "Młodzi piłkarze są bardzo ambitni - chcą, by ich drużyny wygrywały i właśnie wtedy dzieją się takie rzeczy. Gdyby to Liverpool przegrywał w starciu z Manchesterem City, piłkarze Juergena Kloppa również mogliby stracić głowę. Złość Sterlinga nie była do końca jego winą. Kibice Liverpoolu przez cały mecz go wygwizdywali" - stwierdził ojciec Joe Gomeza. 

"Joe nie spodziewał się tej bójki, jednak wszystko z nim w porządku - może poza zadrapaniem na twarzy. Trenuje normalnie. Rozmawiałem z nim, a także z jego agentem - mój syn skupia się teraz wyłącznie na futbolu" - przyznał Augustus Gomez. 

 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE