Na trybunach pojawił się płonący lew. Spektakularne otwarcie stadionu

Jeśli otwierać stadion to tylko tak! Kibice argentyńskiego klubu Estudiantes La Plata czekali na remont swojego obiektu przez długich 14 lat. W trakcie uroczystej inauguracji na dachu Jorge Luis Hirschi Stadium niespodziewanie pojawił się wielki płonący lew.

Po 14 latach kibice argentyńskiego klubu Estudiantes La Plata doczekali zakończenia remontu Jorge Luis Hirschi Stadium. Obiekt służył sześciokrotnym mistrzom Argentyny od 1908 roku, jednak ze względów bezpieczeństwa został zamknięty w 2005 r.

Niesamowite sceny na stadionie Estudiantes La Plata. Na dachu trybun pojawił się płonący lew

Inauguracja odnowionego stadionu była huczna i trwała aż 3 dni (8-10 listopada). Niespodziewaną atrakcją imprezy było pojawienie się na dachu stadionu wielkiego, płonącego lwa (to zwierzę jest symbolem klubu z La Platy). Obiekt wygenerowany w systemie "rzeczywistości rozszerzonej" (publiczność mogła obserwować go np. przy użyciu specjalnych okularów) przechadzał się nad trybunami, by później urządzić sobie spacer po murawie.

- To, że widzę was tutaj, po całej tej długiej walce, jest naprawdę wzruszające. Nasze marzenie się spełniło. Otwarcie stadionu nie jest jednak ostatnim krokiem. To dopiero początek i jestem przekonany, że czeka nas wiele radosnych momentów - powiedział podczas ceremonii otwarcia stadionu prezydent Estudiantes Juan Sebastian Veron, znany z występów w Manchesterze United czy Lazio Rzym.

Pierwszy oficjalny mecz na nowym Jorge Luis Hirschi Stadium odbędzie się 30 listopada, gdy w 15. kolejce Primera Division Estudiantes podejmie Atletico Tucuman.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.