Rasistowski skandal na Ukrainie. Zawodnik wyrzucony z boiska za gest wobec obrażających go kibiców

Do rasistowskiego skandalu doszło podczas meczu Szachtara Donieck z Dynamem Kijów. Zawodnik gospodarzy - Taison - pokazał środkowy palec pseudokibicom gości za udawanie odgłosów małp. Za ten gest piłkarz wyleciał z boiska.

W 74. minucie meczu Taison ścigał się z przeciwnikiem, jednak nie dał rady wygrać pojedynku biegowego, przy okazji faulując rywala. W momencie, gdy sędzia odgwizdał przewinienie, a Brazylijczyk nie zgadzał się z jego decyzją, z sektora kibiców Dynama zaczęły dobiegać odgłosy udawania małp.

Taison nie wytrzymał, pokazał pseudokibicom środkowy palec i wykopał piłkę w trybuny. Mecz został przerwany na kilka minut, a po powrocie zawodników na boisko, Brazylijczyk został ukarany czerwoną kartką.

Podczas gdy piłkarze schodzili do szatni, kamery uchwyciły Taisona oraz drugiego Brazylijczyka, Dentinho. Obaj mieli łzy w oczach, obu pocieszali m.in. zawodnicy Dynama, którzy interweniowali u swoich kibiców. Po meczu Szachtar Donieck wydał specjalne oświadczenie krytykujące zachowanie pseudokibiców z Kijowa oraz, w mediach społecznościowych, wsparli swoich piłkarzy.

Szachtar pokonał Dynamo 1:0 po golu Serhija Krywcowa. 90 minut w barwach gości rozegrał Polak, Tomasz Kędziora. Po 14 kolejkach ukraińskiej ekstraklasy Szachtar prowadzi w tabeli z dorobkiem 40 punktów. Dynamo jest czwarte z 13 punktami straty.