Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Iker Casillas zasugerował zmianę w działaniu VAR. Zaskakująca propozycja

Mniej błędów, ale tyle samo dyskusji. Wprowadzenie technologii VAR znacznie ograniczyło sędziowskie pomyłki, ale piłkarze i tak często mają pretensje do arbitrów. Legendarny hiszpański bramkarz, Iker Casillas wskazał więc rozwiązanie, które miałoby usprawnić działanie systemu.

- Proponuję, aby w zespole VAR, który analizuje poszczególne przypadki, był także były piłkarz - napisał Iker Casillas na Twitterze. - Dobrze byłoby, gdyby oni mogli wyrazić swoją opinię na temat wybranych incydentów - dodał.

Zobacz wideo

Casillas uważa, że wybrany były piłkarz mógłby pomóc arbitrom swoim boiskowym doświadczeniem. Być może to nawet 38-latek niebawem mógłby pomóc sędziom odpowiedzialnym za system VAR. Co prawda wciąż jest on piłkarzem FC Porto, ale ostatni mecz rozegrał w kwietniu. Później nie trenował ze względu na atak sercaOstatnio wrócił do treningów, ale nie wiadomo, co dalej z jego karierą.

Więcej o:
Komentarze (24)
Iker Casillas zasugerował zmianę w działaniu VAR. Zaskakująca propozycja
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 13 razy 13

  Proponuję jeszcze do zespołu dołączyć po kibicu obu drużyn i internetową sondę. Po godzinie może się uda podjąć jakąś decyzję. Ile ludzi, tyle różnych zdań.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 2 razy 2

  W każdym zespole powinien być ksiądz.

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 2

  Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł i aż dziwne, że wcześniej związek sędziowski na to nie wpadł?

 • zdenek117

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuję wprowadzić po 1 videoweryfikacji na żądanie trenera. NBA ma coś takiego od tego sezonu i jeśli trener nie miał racji, to traci jeden czas. W NFL też funkcjonuje powtórka na żądanie trenera.

 • scierplaminoga

  Oceniono 1 raz 1

  Problemem są przepisy, a nie var, które zbyt szczegółowo wnikają w każdy faul czy zagranie ręką.

 • Joanna Wrobel

  0

  Powinien być jeszcze strażak, policiant, dziennikarz i siostra zakonna

 • alderamin

  0

  po kiego głupek w zespole VAR?

 • rademenes666

  0

  Pare monitorów przy boisku i niech kapitanowie z sędzią sobie dyskutują...

 • piotrus.zibi

  0

  Rozwiązanie jest proste. Na boisku rządzi sędzia, w VAR rządzi sędzia w studiu. Arbiter boiskowy nie może podważać decyzji VAR. Sędzia VAR powinien mieć decydujące słowo, może przerwać mecz w każdym momencie, a boiskowy ma się go słuchać. Ot cały sekret. Boiskowy jest jeden, sędziów VAR jest pięciu...... proste

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX