Sebastian Szymański w formie. Były piłkarz Legii zachwycił kibiców w Rosji

Sebastian Szymański został wybrany przez kibiców zawodnikiem października w Dinamie Moskwa. Na reprezentanta Polski wskazało 32 proc. rosyjskiego klubu.

Sebastian Szymański, który latem zamienił Legię Warszawa na Dinamo Moskwa, nie ma problemów z adaptacją w nowym kraju oraz lidze. Reprezentant Polski nie opuścił żadnego meczu ligowego, większość z nich zaczynał w podstawowym składzie. Dobrą formę naszego zawodnika w końcu docenili też kibice moskiewskiego klubu.

Stanisław Czerczesow chciał przejąć reprezentację Polski! "Był bardzo otwarty"

Zobacz wideo

Szymański został wybrany przez nich zawodnikiem października w Dinamie. Polak otrzymał 32 proc. wszystkich głosów. W minionym miesiącu drużyna naszego reprezentanta grała trzy mecze. Szymański każdy z nich - przeciwko Orenburgowi (0:2), Krasnodarowi (1:1) i CSKA Moskwa (1:0) - zaczynał w podstawowym składzie.

Po 14 kolejkach rosyjskiej ekstraklasy Dinamo zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Zespół Szymańskiego na razie znajduje się w strefie barażowej. Nasz reprezentant wystąpił łącznie w 15 meczach, w których zaliczył jedną asystę.

Kolejny mecz Dinamo zagra już w sobotę, kiedy na własnym stadionie podejmie Achmata Grozny. Początek meczu o godzinie 12:00.

Więcej o: