Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA bezlitosna dla Bułgarii. Surowa kara za rasistowskie zachowanie kibiców

UEFA potwierdziła karę dla bułgarskiej federacji za zachowanie ich kibiców trakcie październikowego meczu eliminacji Euro 2020 przeciwko Anglii. Bułgarzy najbliższy mecz na własnym stadionie zagrają przy pustych trybunach.

Bułgarscy kibice przez całe spotkanie obrażali w rasistowski sposób angielskich zawodników. Naśladowali małpy, krzyczeli rasistowskie hasła, wykonywali saluty rzymskie, a także zakładali koszulki z hasłem "No Respect". To ostatnie to forma wyśmiania akcji UEFA, kładącej nacisk na poszanowanie równości w sporcie. Sędzia Ivan Bebek, który prowadził to spotkanie, dwukrotnie decydował się na jego przerwanie.

Konflikt Furmana i Romanczuka nadal trwa? Zobacz wideo, w którym dyrektor sportowy Wisły Płock ocenia zachowanie piłkarza Jagiellonii:

Zobacz wideo

UEFA była bezlitosna. Z powodu kary nałożonej na Bułgarów, najbliższy mecz eliminacji Euro 2020 przeciwko Czechom zostanie rozegrany przy pustych trybunach, a karę rozegrania drugiego spotkania bez udziału kibiców zawieszono na dwa lata. Dodatkowo Bułgarzy zostali ukarani wysoką grzywną, wynoszącą łącznie 73 tys. funtów - 64 600 funtów za rasistowskie zachowania i rzucanie obiektów na murawę, a także 8 600 funtów za zakłócanie hymnu Anglii.

Bułgarzy zajmują aktualnie ostatnie miejsce w grupie A, zdobywając zaledwie 3 punkty w siedmiu meczach. Cały czas jednak mają szansę na walkę w barażach. Na czele tabeli znajdują się Anglicy (15 pkt.), przed Czechami (12 pkt.) i Kosowem (11 pkt.).