Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek wybrał jedenastkę wszech czasów reprezentacji Polski. "Przepraszam tych, co się nie załapali"

Z okazji swojego stulecia, Polski Związek Piłki Nożnej zachęca kibiców do kompletowania "jedenastek" wszech czasów. W plebiscycie nie mogło zabraknąć głosu prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka. Którzy reprezentanci Polski znaleźli się więc w drużynie "Zibiego"?

W 2019 roku Polski Związek Piłki Nożnej świętuje stulecie swojego powstania. Z tej okazji zorganizowano plebiscyt, w którym kibice oraz znane postacie ze świata piłki nożnej kompletują "jedenastki" wszech czasów, złożone z byłych i obecnych reprezentantów kraju. 

Boniek: Chemia w drużynie? Ważniejsza jest jakość piłkarska [Wilkowicz Sam na Sam]

Zbigniew Boniek wybrał swoją "jedenastkę" wszech czasów z okazji 100-lecia PZPN

Można było się spodziewać, że prędzej czy później udział w zabawie weźmie prezes PZPN - Zbigniew Boniek. Którzy piłkarze trafili do drużyny 80-krotnego reprezentanta Polski i byłego zawodnika Juventusu? 

Boniek postawił na następujące nazwiska: Józef Młynarczyk; Łukasz Piszczek, Władysław Żmuda, Kamil Glik, Antoni Szymanowski, Grzegorz Lato, Kazimierz Deyna, Lucjan Brychczy, Włodzimierz Smolarek, Włodzimierz Lubański, Robert Lewandowski. 

"Trochę nieregulaminowy ten wybór (trzech z listy napastników wstawiłem do pomocy), ale wybaczycie byłemu reprezentantowi Polski i prezesowi…"; "Przepraszam tych co się nie załapali" - napisał na Twitterze prezes PZPN. 

W obronie Boniek postawił m.in. na Łukasza Piszczka. Obrońca Borussii Dortmund rozegra wkrótce ostatni oficjalny mecz w barwach reprezentacji Polski - 19 listopada Piszczek ma wybiec w podstawowym składzie zespołu Jerzego Brzęczka na mecz ze Słowenią w ramach eliminacji Euro 2020. 

Więcej o:
Komentarze (73)
Zbigniew Boniek wybrał jedenastkę wszech czasów reprezentacji Polski. "Przepraszam tych, co się nie załapali"
Zaloguj się
 • kms2x

  Oceniono 10 razy 10

  Antoni Szymanowski i Łukasz Piszczek obydwaj grali na prawej obronie.
  Lucjan Brychczy aby ustalający składy szybko mogli dokonać zmiany w trzeciej minucie?

  Z całym szacunkiem dla p. Lucjana był on wielkim piłkarzem, ale raczej gwiazdą klubową Legii Warszawa, taką jak na przykład Henryk Reyman czy Kazimierz Kmiecik w Wiśle Kraków, ale nie dane Mu było zostać gwiazdą w reprezentacji. Nawet jego kolega z drużyny reprezentacyjnej Gerard Cieślik bardziej zasługuje na to miano.

 • notremak

  Oceniono 11 razy 9

  Oczywiście plus Boniek, ale za kogo? Chyba jednak Smolarka.
  A przecież brak Gorgonia (obrona), Kasperczaka i Maszczyka (pomoc, nie tak widoczni, ale to oni ustawiali grę), Gadochy (atak). A Szarmach?! Oj, łza się oku kręci.

 • himils

  Oceniono 11 razy 9

  Glik? A nie ma Gorgonia, Musiała, Janasa, Kupcewicza, Kasperczaka, Wójcickiego... Glik... hm.

 • piotr33k2

  Oceniono 11 razy 9

  z tym Glikiem to chyba sobie jaja robi . poza tym sam tam powinien sie znależć .

 • pedro.666

  Oceniono 10 razy 8

  Pełna zgoda - do tego jeszcze wstawił Lewego zamiast siebie. Szacun, Rudy ;) Żebyś jeszcze trenera tak umiał wybrać... ale może za dużo wymagam? ;)

 • darjen77

  Oceniono 7 razy 7

  A Szarmach?

 • gunston

  Oceniono 6 razy 6

  Jaki skromny - siebie nie wstawił. Można mieć sporo zastrzeżeń do Bońka jako prezesa PZPN ale w jedenastce wszech czasów powinno być dla niego miejsce.
  Dyskusyjna jak dla mnie jest obecność Glika na liście, byli przedtem lepsi obrońcy od niego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX