Zbigniew Boniek wybrał jedenastkę wszech czasów reprezentacji Polski. "Przepraszam tych, co się nie załapali"

Z okazji swojego stulecia, Polski Związek Piłki Nożnej zachęca kibiców do kompletowania "jedenastek" wszech czasów. W plebiscycie nie mogło zabraknąć głosu prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka. Którzy reprezentanci Polski znaleźli się więc w drużynie "Zibiego"?

W 2019 roku Polski Związek Piłki Nożnej świętuje stulecie swojego powstania. Z tej okazji zorganizowano plebiscyt, w którym kibice oraz znane postacie ze świata piłki nożnej kompletują "jedenastki" wszech czasów, złożone z byłych i obecnych reprezentantów kraju. 

Boniek: Chemia w drużynie? Ważniejsza jest jakość piłkarska [Wilkowicz Sam na Sam]

Zobacz wideo

Zbigniew Boniek wybrał swoją "jedenastkę" wszech czasów z okazji 100-lecia PZPN

Można było się spodziewać, że prędzej czy później udział w zabawie weźmie prezes PZPN - Zbigniew Boniek. Którzy piłkarze trafili do drużyny 80-krotnego reprezentanta Polski i byłego zawodnika Juventusu? 

Boniek postawił na następujące nazwiska: Józef Młynarczyk; Łukasz Piszczek, Władysław Żmuda, Kamil Glik, Antoni Szymanowski, Grzegorz Lato, Kazimierz Deyna, Lucjan Brychczy, Włodzimierz Smolarek, Włodzimierz Lubański, Robert Lewandowski. 

"Trochę nieregulaminowy ten wybór (trzech z listy napastników wstawiłem do pomocy), ale wybaczycie byłemu reprezentantowi Polski i prezesowi…"; "Przepraszam tych co się nie załapali" - napisał na Twitterze prezes PZPN. 

W obronie Boniek postawił m.in. na Łukasza Piszczka. Obrońca Borussii Dortmund rozegra wkrótce ostatni oficjalny mecz w barwach reprezentacji Polski - 19 listopada Piszczek ma wybiec w podstawowym składzie zespołu Jerzego Brzęczka na mecz ze Słowenią w ramach eliminacji Euro 2020. 

Więcej o: