Manchester City wybuduje drugi stadion. Ma kosztować 300 milionów funtów

Nowy stadion Manchesteru City ma mieć 21 tysięcy krzesełek i stanąć... obok Etihad Stadium. Na nowej arenie mają się na niej odbywać koncerty, walki UFC i inne wydarzenia sportowe. Powstały już odpowiednie plany, a w zeszłym tygodniu rozpoczęto konsultacje społeczne.

Plany, do których udało się dotrzeć dziennikarzom „Daily Mail”, pokazują, że nowy stadion miałby stanąć tuż obok Etihad i boisk treningowych Manchesteru City. Nowy stadion ma pomieścić 21 tys. kibiców i kosztować około 300 milionów funtów. Będą się na nim odbywać m.in walki UFC, mecze NBA i koncerty. Budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku i potrwa trzy lata. Biuro architektoniczne, odpowiadające za projekt pisze, że będzie „oszałamiająco nowoczesny” i nieprzypadkowo powstaje właśnie w tym miejscu. Zachodnia część Manchesteru jest jedną z najbardziej potrzebujących w Wielkiej Brytanii. Taka inwestycja ma pomóc w aktywizacji miejscowej społeczności.

Manchester City pomoże też sąsiadom

Nic więc dziwnego, że klub z łatwością zebrał poparcie większości mieszkańców i pełne poparcie rady miasta. Przeciwko budowie głośno protestują jedynie prywatni właściciele Manchester Areny, leciwej hali sportowej, która z pewnością straci część wydarzeń po wybudowaniu nowego stadionu. Przy okazji Manchester City pochwalił się, że w ostatnich latach wydał na okoliczne inwestycje ponad 400 milionów funtów. W komunikacie nie doprecyzowano o jakim czasie dokładnie mowa. Wiadomo natomiast, że klub planuje przy okazji budowy nowego stadionu, postawić w jego otoczeniu pięć tysięcy niedrogich domów.

 FIFA zmienia przepisy. Nie spodobają się agentom piłkarskim:

Zobacz wideo
Więcej o: