"France Football" pominął Neymara wśród 30 nominowanych do Złotej Piłki. Teraz wyjaśnia dlaczego

Tygodnik "France Football" ogłosił niedawno listę 30 piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki. Wśród nich, po raz pierwszy od 2010 roku, zabrakło Neymara. Dziennikarze "FF" podali już do publicznej wiadomości powody tej zaskakującej decyzji.

Znamy już nazwiska 30 zawodników, którzy otrzymali nominację do Złotej Piłki, przyznawanej co roku przez tygodnik "France Football". Po raz pierwszy od 9 lat w tym wąskim gronie zabrakło Neymara. Dziennikarze "FF" zdają sobie sprawę, że ich decyzja mogła wywołać spore kontrowersje, dlatego też podali do publicznej wiadomości powody, dla których zdecydowali się pominąć Brazylijczyka w nominacjach do prestiżowej nagrody. 

Neymar ostatecznie pozostał w PSG, jednak stracił sympatię kibiców. Brazylijczyka czekają teraz trudne miesiące na Parc des Princes, o czym opowiedział w rozmowie ze Sport.pl Michał Mitrut, dziennikarz Eleven Sports

Zobacz wideo

Neymar bez szans na Złotą Piłkę. "France Football" wyjaśniło powody swojej decyzji 

Brak nominacji dla Neymara to przede wszystkim efekt kontuzji, przez które 27-latek nie mógł grać przez ostatnich parę miesięcy. Urazy wykluczyły gwiazdę PSG m.in. dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem United oraz turnieju Copa America. 

W uzasadnieniu swojej decyzji dziennikarze "FF" nie omieszkali wspomnieć o kontrowersyjnym "stylu bycia" gwiazdy PSG. Przypomniano tutaj o skandalicznych słowach skierowanych wobec arbitra rewanżowego spotkania z "Czerwonymi Diabłami" czy przepychance z kibicem po finałowym meczu Pucharu Francji. W lipcu Neymar został też oskarżony o gwałt, jednak później zawodnik został oczyszczony z zarzutów. 

 

Neymar dołączył do grona 30 "wybrańców" również przez niedawną sagę transferową z FC Barceloną w tle. Brazylijczyk nie zmienił ostatecznie barw klubowych, choć sam przyznawał, że chciałby powrócić do Hiszpanii. Ostatecznie gwiazda PSG pozostała na Parc des Princes, jednak nie może już liczyć na sympatię ze strony miejscowych kibiców. 

O tym, komu zostanie przyznana Złota Piłka dowiemy się już 2 grudnia. Przed rokiem nagrodę otrzymał Luka Modrić. Co ciekawe, Chorwata również zabrakło na wąskiej liście nominowanych. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o: