Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA ogłosi w piątek gospodarza i nowy format Klubowych Mistrzostw Świata

W piątek FIFA ma oficjalnie ogłosić nowy format Klubowych Mistrzostw Świata, które po raz pierwszy zostaną rozegrane w 2021 roku. Gospodarzem "odświeżonego" turnieju mają zostać Chiny.
Zobacz wideo

FIFA zdecydowała, że podczas Klubowych Mistrzostw Świata rywalizować będą aż 24 drużyny. Nowy format turnieju ma zadebiutować w 2021 roku, a gospodarzem mają zostać Chiny. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona w piątek.

Według informacji "New York Times", podczas Klubowych Mistrzostw Świata ma występować aż 8 zespołów z Europy, choć FIFA początkowo chciała mieć aż 12 drużyn. Ich plany pokrzyżowała jednak UEFA, nie wyrażając zgody na tak liczny udział klubów europejskich. Z kolei z Ameryki Południowej wystąpi sześć klubów. Po trzy drużyny wystawią federacje afrykańska, azjatycka i CONCACAF, reprezentująca Ameryką Północną i Środkową oraz Karaiby. Stawkę uzupełni jeden klub z Australii i Oceanii.

Klubowe Mistrzostwa Świata zastąpią Puchar Konfederacji

Nowy turniej ma zastąpić niepopularny Puchar Konfederacji, odbywający się rok przed kolejnymi mistrzostwami świata. W fazie grupowej zespoły trafią do ośmiu 3-zespołowych grup, z których zwycięzcy awansują bezpośrednio do ćwierćfinałów.

Więcej o: