Piłkarz nie gra, bo walczy z poważną chorobą. Kibice rywala wsparli zawodnika

Piłkarz Accrington Stanley - Billy Kee - od dłuższego czasu zmaga się z depresją, co wyznał publicznie w 2018 r. Anglik przechodzi obecnie specjalistyczne leczenie, przez co w tym sezonie nie rozegrał ani jednego spotkania. Podczas niedzielnego meczu jego drużyny z Ipswich Town, kibice rywali wsparli zawodnika wywieszając na trybunie transparent o treści: "Billy Kee: Nie jesteś sam".

Billy Kee, napastnik Accrington Stanley (trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii), walczy z depresją, stanami lękowymi i bulimią. Piłkarz jest obecnie pod opieką specjalistów i w tym sezonie ani razu nie wybiegł na boisko.

Kibice Ipswich Town wsparli piłkarza rywali. Billy Kee walczy z depresją i bulimią

W niedzielę, w ramach 13. kolejki League One, Accrington mierzyło się na własnym stadionie z Ipswich Town. Na trybunie zajętej przez kibiców gości pojawił się transparent o treści: "Billy Kee: Nie jesteś sam". Gospodarze wygrali ostatecznie to spotkanie 2:0. 

Władze Accrington zdążyły już podziękować kibicom Ipswich za pośrednictwem mediów społecznościowych: "Dziękujemy fanom Ipswich za wsparcie okazane naszemu napastnikowi - Billy'emu Kee - w jego walce z depresją, bulimią i stanami lękowymi. Możemy zapewnić, że Billy dowie się o waszym geście" - czytamy we wpisie zamieszczonym na twitterowym koncie Accrington 

Kee to wychowanek Leicester Town. W przeszłości grał m.in. w Burton Albion i Scunthorpe United. Do Accrington dołączył w lipcu 2015 r. Od tego czasu zdobył dla klubu 74 bramki w 198 meczach. 28-latek ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach Irlandii Północnej. 

Zobacz wideo

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.