Gol mistrzostw! Fenomalna bramka w piłce nożnej plażowej [WIDEO]

Reprezentacja Brazylii rozgromiła Rosję w finale turnieju piłki nożnej plażowej, rozgrywanego w ramach pierwszych w historii igrzysk sportów plażowych w Katarze. Canarinhos pokonali rywali aż 9:3, a ozdobą spotkania była bramka zdobyta przez Lucao, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z własnej połowy.

Do końca finałowego spotkania pozostawało zaledwie 50 sekund. Rosjanie rozpaczliwie atakowali rywali, próbując zmniejszyć straty. Kolejny raz stracili jednak piłkę, którą przejął Lucao. Brazylijczyk zobaczył, że bramkarz przeciwników wysunął się przed bramkę, więc błyskawicznie oddał strzał z własnej połowy. Uderzenie było tak mocne i precyzyjne, że piłka wpadła po nim w samo okienko bramki. Trafienie 28-latka z pewnością było najładniejszym podczas całego turnieju.

Brazylia ostatecznie pokonała Rosję 9:3, bo ta zdążyła jeszcze odpowiedzieć na bramkę Lucao. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Iranu pokonała Włochy, zapewniając sobie zwycięstwo w serii rzutów karnych (w podstawowym czasie gry padł remis 5:5).