Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mężczyzna wysłał CV stworzone na podstawie gry komputerowej. Zatrudnił go serbski klub

Do niecodziennej sytuacji doszło w drugiej lidze serbskiej. Władze zespołu FK Bezanija zdecydowały się zatrudnić 22-latka, który wysłał do klubu CV stworzone na podstawie osiągnięć w grze Football Manager.

Półfinał Ligi Mistrzów, zwycięstwa z Manchesterem City, Tottenhamem i Bayernem Monachium, a także 10 mistrzostw i sześć pucharów Serbii - takim dorokbiem może pochwalić się Andrej Pavlović. Lista sukcesów 22-latka jest imponująca, ale rzecz w tym, że to osiągnięcia wirtualne. Urodzony w Belgradzie mężczyzna właśnie na ich podstawie stworzył CV, które wysłał do szefów drugoligowej serbskiego FK Bezanija. Ku jego zaskoczeniu, CV przyniosło efekty.

Wiceprezes PZPN o reprezentancie Polski: Nie chcę go bronić. Kilka razy mnie wkurzył. Ale kto jak nie on?

Zobacz wideo

Mężczyzna wysłał CV stworzone na podstawie gry komputerowej. Zatrudnił go serbski klub

- Pochwaliłem się im swoimi osiągnięciami w Football Managerze i zasugerowałem, że mogę pomóc (FK Beznija w obecnym sezonie spisuje się bardzo słabo). Nie spodziewałem się jednak, że ktoś do mnie zadzwoni - przyznał Pavlović w rozmowie z portalem sportbible.com. - Zostałem zaproszony na rozmowę, a dyrektor klubu zapytał, czy mogę przyjść na mecz, by obserwować drużynę i zobaczyć jak wygląda - dodał. - Nie mogłem w to uwierzyć, byłem zszokowany. Zapytano mnie jednak, czy na razie mogę pracować za darmo ze względu na trudną sytuację finansową klubu.

Pavlović, który w CV chwalił się osiągnięciami na stanowisku trenera, w klubie z Belgradu (Bezanija to dzielnica stolicy Serbii) otrzymał posadę analityka. Pierwszy raport przygotował po sobotnim spotkaniu ligowym, w którym FK Bezanija wygrała 2:1 z FK Dedinje.