Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polacy przed najtrudniejszym meczem w grupie? "Walijczycy miewają kłopoty w obronie i postaramy się to wykorzystać"

- To groźny zespół, który ma kilka indywidualności w składzie i pokazali to w meczu z Belgią. Walijczycy miewają też jednak problemy w obronie i mam nadzieję, że nasz ofensywny styl sprawi, że uda nam się sprawić im sporo kłopotów - przed drugim meczem na MŚ w piłce nożnej sześcioosobowej mówi selekcjoner Polaków, Klaudiusz Hirsch. Transmisje z meczów Polaków na Sport.pl, na YouTube Sport.pl oraz Facebooku Sport.pl.

W sobotę reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowejpokonała Maroko 3:1 w pierwszym meczu mistrzostw świata, które trwają na Krecie. - Pierwszy mecz w turnieju zawsze jest trudnym momentem, ale daliśmy radę i z tego jestem najbardziej zadowolony. Początek w naszym wykonaniu był nerwowy. Stres i nowe warunki dały o sobie znać. Oddaliśmy co prawda kilka strzałów na bramkę Marokańczyków, ale w pierwszych minutach nasza gra nie była taka, jakbyśmy chcieli - powiedział nam selekcjoner naszej drużyny, Klaudiusz Hirsch.

Świetny początek mistrzostw świata w socca! Zobacz, jak Polska pokonała Maroko

Zobacz wideo

- Z minuty na minutę zawodnicy łapali jednak luz, a pierwsza bramka pozwoliła im złapać właściwy rytm. Po strzelonym golu zaczęliśmy kontrolować mecz i dyktować warunki gry. Mieliśmy dużą przewagę, narzuciliśmy Marokańczykom własny styl gry. Gdybym miał się jeszcze do czegoś przyczepić to do samej końcówki, gdy za bardzo się rozluźniliśmy, popełniliśmy kilka błędów w obronie, które przełożyły się na stratę bramki, ale na szczęście nie miało to żadnego wpływu na ostateczny rezultat - dodał.

Walijczycy najtrudniejszym rywalem w grupie?

We wtorek o godzinie 11:00 Polacy zagrają drugi mecz w turnieju. Naszym rywalem będą Walijczycy. Ci udział w turnieju rozpoczęli w poniedziałek, gdy pokonali Belgów 3:1. Zdaniem selekcjonera i naszych zawodników Walijczycy to najtrudniejszy rywal w naszej grupie.

- To groźny zespół, który ma kilka indywidualności w składzie i pokazali to w meczu z Belgią. Walijczycy miewają też jednak problemy w obronie i mam nadzieję, że nasz ofensywny styl sprawi, że uda nam się sprawić im sporo kłopotów. Będziemy chcieli zagrać nie tylko skutecznie i konsekwentnie w obronie, ale też pokazać się z najlepszej strony w grze kombinacyjnej. Mam nadzieję, że będziemy oddawali dużo strzałów na bramkę przeciwnika - powiedział Hirsch.

Na meczu Walia - Belgia obecna była nasza drużyna oraz sztab, który nagrywał spotkanie na wideo. - Pracujemy bardzo analitycznie. Nagrywamy wszystkie mecze, wyciągamy wnioski i przekazujemy je zawodnikom. Chcemy znajdować wyuczone elementy gry u rywali i grać tak, by je eliminować. Nagrywamy jednak nie tylko mecze przeciwników, ale i nasze spotkania. Chcemy się rozwijać, poprawiać niedoskonałości w grze, a materiały wideo są w tym bardzo przydatne. Pokazujemy zawodnikom gdzie popełniają błędy, by takie rzeczy nie zdarzały się w kolejnych spotkaniach. Pokazujemy też to co dobre, by pewne zagrania powtarzać w następnych meczach - wyjaśniał Hirsch.

Początek meczu Polska - Walia we wtorek o godzinie 11:00. Transmisje z meczów Polaków na Sport.pl, na YouTube Sport.pl oraz Facebooku Sport.pl.