Jose Mourinho o największym talencie, jaki widział: Przewyższał nawet Cristiano i Messiego

- Brazylijski Ronaldo był najlepszym piłkarzem, jakiego widziałem. Przewyższał nawet Cristiano Ronaldo i Leo Messiego - oświadczył Jose Mourinho cytowany przez Markę.

Jose Mourinho mógł się przekonać o talencie Ronaldo na własne oczy, kiedy pracował w Barcelonie, gdzie był asystentem sir Bobby'ego Robsona. Brazylijczyk występował w katalońskim klubie w 1996-97. W tym czasie rozegrał 49 meczów i zdobył aż 47 bramek.

- Kariery Ronaldo, Cristiano Ronaldo i Leo Messiego trwały lub trwają bardzo długo. Każdy z nich utrzymywał się na szczycie przez piętnaście lat. Jeśli jednak mówimy o talencie i umiejętnościach, to nikt nie przewyższał brazylijskiego Ronaldo. Pracując w Barcelonie uświadomiłem sobie wtedy, że nie widziałem nigdy lepszego piłkarza. Kontuzje zniszczyły jego karierę. Gdyby nie one, ta byłaby jeszcze bardziej niesamowita. Nie zmienia to faktu, że jego umiejętności w wieku 19 lat były czymś niesamowitym - ocenił Mourinho cytowany przez "Markę".

Niedawno Ronaldo Luiz Nazario de Lima odwiedził Polskę. Brazylijczyk wskazał, kogo kupiłby do swojego klubu: Lewandowskiego, czy Piątka [WIDEO]

Zobacz wideo

Ronaldo Luiz Nazario de Lima to trzykrotny laureat Złotej Piłki (za lata: 1996, 1997 i 2002). Wraz z reprezentacją Brazylii sięgnął po złoto podczas mundialu w Korei i Japonii, gdzie został także królem strzelców turnieju. Oprócz Barcelony ma w swoim piłkarskim CV takie kluby jak m.in: Inter Mediolan, AC Milan, PSV i Real Madryt.

Więcej o: