Reprezentant Polski wybrany najlepszym zawodnikiem miesiąca w klubie. "Pokazywał wysoką i równą formę"

Kamil Grosicki został wybrany najlepszym zawodnikiem września w Hull City. Decyzję podjęli kibice "Tygrysów" w głosowaniu na oficjalnej stronie internetowej.

Kamil Grosicki rozegrał we wrześniu trzy mecze ligowe w barwach Hull City. W spotkaniach z Wigan (2:2), Luton (3:0) oraz Cardiff (2:2) zespół reprezentanta Polski zdobył pięć punktów, a on sam w każdym z nich strzelał gola. Wysoką formę Grosicki zaznaczył już ostatniego dnia sierpnia, kiedy zdobył bramkę w zremisowanym 1:1 meczu z Millwall.

Hull City na oficjalnej stronie internetowej poinformowało, że nasz skrzydłowy wygrał głosowanie na najlepszego zawodnika drużyny we wrześniu. Polak otrzymał aż 45 procent głosów, wyprzedzając Jordy'ego de Wijsa (34 procent), Kevina Stewarta (16 procent) i George'a Longa (5 procent).

Grosicki dziękuje trenerowi i kibicom

"Pokazywał przez cały miesiąc wysoką formę, strzelając gola w każdym z trzech wrześniowych meczów Championship. Zdobył ważnego gola w starciu z Luton, trafił też w meczach Wigan i Cardiff City" - czytamy w uzasadnieniu.

- Czuję się na boisku dobrze, bo mam wsparcie menedżera. Świetnie się z nim współpracuje. Chciałbym podziękować kibicom, którzy na mnie głosowali. Mam z fanami świetną relację. Ich wsparcie stanowi dla mnie wielką motywację - powiedział zaś Grosicki.

Kamil Grosicki broni Jerzego Brzęczka. "Nie może być takiej nagonki na niego"

Zobacz wideo

Po 11 kolejkach angielskiej Championship Hull City zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.