Guardiola wskazał szkoleniowca, który powinien być nominowany do nagrody trenera roku. Jest łączony z Barceloną

Juergen Klopp kilkanaście dni temu został wybrany na Trenera Roku podczas gali FIFA The Best. Niemiecki szkoleniowiec został wyróżniony za wicemistrzostwo Anglii i zdobycie Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Niemiec w finale plebiscytu okazał się lepszy od Mauricio Pochettino i Pepa Guardioli. Ten ostatni krytycznie wypowiedział się na temat nominacji do nagrody uważając, że wśród kandydatów powinien znaleźć się Marcelo Gallardo z River Plate.

- To, co Gallardo zrobił z River Plate jest niesamowite. Poziom wyników i ciągłość w każdym roku, pomimo tego, że piłkarze odchodzą. Nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego nasza trójka [Guardiola, Pochettino, Klopp] była nominowana, a on nie - powiedział Pep Guardiola w rozmowie z TNT Sport LA. - Wygląda to tak, jakby istniała tylko Europa. Nie rozumiem dlaczego Gallardo nie był nominowany. Nie tylko za ostatni rok, ale ogólnie za to co zrobił. Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł się zmierzyć z jednym z jego zespołów. Byłoby bardzo miło - dodał trener Manchesteru City, którego zażyłość z argentyńską piłką nożną znana jest nie od dziś.

Gallardo łączony z Barceloną

W ostatnich dniach o Gallardo zrobiło się głośno nie tylko ze względu na wypowiedź Guardioli. Hiszpańskie media poinformowały bowiem, że 43-latek jest jednym z kandydatów do przejęcia Barcelony, słabo spisującej się w tym sezonie pod wodzą Ernesto Valverde

Argentyńczyk jest uważany za najbardziej utalentowanego trenera w Ameryce Południowej. Od 2014 roku pracuje w River Plate, które prowadził już w 241 meczach. Z klubem z Buenos Aires zdobył dwukrotnie Copa Libertadores (południowoamerykański odpowiednik Ligi Mistrzów). Do tego dołożył trzy triumfy w Recopa Sudamericana i jedno zwycięstwo w Pucharze Ameryki Południowej. Dziennikarze spekulują, że w Barcelonie jego kandydatura pojawiła się z polecenia Leo Messiego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.