Cristiano Ronaldo i Leo Messi zupełnie pominęli piłkarza roku UEFA. Zaskakujące głosowanie

Leo Messi został wybrany piłkarzem roku FIFA! Argentyńczyk pokonał Virgila van Dijka i Cristiano Ronaldo. Co ciekawe i zaskakujące, Messi i Ronaldo kompletnie pominęli w swoich typach Virgila van Dijka, który na poprzedniej gali wyprzedził obu piłkarzy i zgarnął nagrodę dla piłkarza roku UEFA.
Zobacz wideo

Leo Messi pierwszy, Virgil van Dijk drugi, Cristiano Ronaldo trzeci. Tak wygląda podium najlepszych piłkarzy sezonu 2018/2019 według FIFA. Argentyńczyk wygrał głosowanie selekcjonerów i kapitanów reprezentacji narodowych oraz wybranych dziennikarzy i odebrał nagrodę podczas specjalnej gali w Mediolanie. - Zespół jest ważniejszy niż nagrody indywidualne - powiedział Leo Messi, odbierając nagrodę z rąk Gianniego Infantino, prezydenta FIFA.

Po ceremonii okazało się, na kogo swoje głosy oddali Messi i Ronaldo. Argentyńczyk na pierwszym miejscu postawił na Sadio Mane, na drugim na Cristiano Ronaldo, a na trzecim na Frenkiego De Jonga. Ronaldo w swoim głosowaniu Messiego nie uwzględnił, a najwięcej punktów przyznał  Matthijsowi de Ligtowi. Na drugim miejscu Portugalczyk wskazał De Jonga, a na trzecim Kyliana Mbappe. Co ciekawe i zaskakujące, Messi i Ronaldo nie zagłosowali na Virgila van Dijka, który na poprzedniej gali wyprzedził obu piłkarzy i zgarnął nagrodę dla piłkarza roku UEFA.

Jak głosowali Robert Lewandowski i Jerzy Brzęczek?

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybrali selekcjonerzy, kapitanowie drużyn narodowych i wybrani przez FIFA dziennikarze. Polskę reprezentowali: Jerzy Brzęczek, Robert Lewandowski i Michał Pol. Jak głosowali? Lewandowski na pierwszym miejscu wskazał Virgila van Dijka, na drugim Sadio Mane, a na trzecim Frenkiego De Jonga. Brzęczek typował bardzo podobnie. Na pierwszym miejscu postawił na Virgila van Dijka, na drugim Sadio Mane, a na trzecim na Leo Messiego. Robert Lewandowski za najlepszego trenera uznał Juergena Kloppa, a na dwóch kolejnych miejscach wskazał Erika ten Haga i Mauricio Pochettino. Brzęczek postawił na pierwszym miejscu na Kloppa, na drugim na Guardiolę, a na trzecim na ten Haga. Michał Pol głosował na Messiego, van Dijka i Mane  wśród piłkarzy oraz na Kloppa, Guardiolę i Tite wśród trenerów.

Triumfatorzy nagród FIFA The Best:

  • Piłkarz roku - Leo Messi
  • Piłkarka roku - Megan Rapinoe
  • Trener roku - Jurgen Klopp
  • Trenerka roku - Jill Ellis
  • Bramkarz roku - Alisson Becker
  • Bramkarka roku - Sari Van Veenendall
  • Nagroda Fair Play - Leeds United i Marcelo Bielsa
  • Nagroda kibiców - Silvia Grecco
  • Nagroda Puskasa - Daniel Zsori

Jedenastka roku FIFA: Becker - De Ligt, Ramos, van Dijk, Marcelo - Modrić, de Jong, Hazard - Messi, Ronaldo, Mbappe

Kobieca jedenastka roku FIFA: Van Veenendall - Bronze, Renard, Fischer, O'Hara - Henry, Ertz, Marta, Lavelle, Rapinoe - Morgan

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: