Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dawid Janczyk nie dał rady w kolejnym klubie! "Niestety, nie udało się"

Dawid Janczyk nie jest już piłkarzem niemieckiego klubu FC Blaubeuren. - Niestety, nie udało się. Koniec przygody Dawida Janczyka z FC Blaubeuren. Dwa miesiące, kilka meczów w pierwszej i drugiej drużynie. Kontrakt został rozwiązany - poinformował Tomasz Porębski, piłkarz FC Blaubeuren.
Zobacz wideo

Dawid Janczyk w lipcu rozpoczął treningi z niemieckim klubem FC Blaubeuren (dziewiąty poziom rozgrywek w Niemczech). Chciał odciąć się od swoich problemów, znów cieszyć się grą w piłkę. Nie wyszło. Były reprezentant Polski i piłkarz m.in. Legii Warszawa czy CSKA Moskwa nie jest zawodnikiem FC Blaubeuren. - Niestety, nie udało się. Koniec przygody Dawida Janczyka z FC Blaubeuren. Dwa miesiące, kilka meczów w pierwszej i drugiej drużynie. Wczoraj (18.09.2019) kontrakt został rozwiązany - poinformował na Twitterze Tomasz Porębski, piłkarz FC Blaubeuren.

Dawid Janczyk wyrzucony z Odry Wodzisław Śląski

Przypomnijmy, że Janczyk został w kwietniu wyrzucony z Odry Wodzisław Śląski z powodu choroby alkoholowej. O swoich problemach piłkarz opowiedział w książce "Moja spowiedź", która szerokim echem odbiła się w środowisku piłkarskim. - Kilka razy stawałem przed lustrem. Gdy spojrzę sobie głęboko w oczy, to widzę tego dobrego i tego złego Dawida. Zadajesz sobie pytanie, czy chcesz iść dobrą czy złą ścieżką? Czuję się szczęśliwym człowiekiem, bo szczęście daje mi to, że mogę trenować i grać. Przede wszystkim szczęście daje mi rodzina - opowiadał piłkarz w rozmowie z Krzysztofem Smajkiem, dziennikarzem Sport.pl.

Niestety, kilka tygodni później Janczyk wrócił do nałogu i został wyrzucony z Odry. - Drużyna na każdym kroku bardzo mocno wspierała Dawida w wyjściu z nałogu. Gdy przestał pojawiać się na treningach i okazało się, że poszedł w alkohol, w szatni pojawiło się rozczarowanie, ogromy żal i współczucie – mówił Ryszard Wieczorek, trener Odry. I postawił sprawę jasno: - Mieliśmy z Dawidem umowę: jak wróci do nałogu, to w Odrze nie będzie dla niego miejsca. Wrócił, został wyrzucony z klubu, a w sieci pojawiło się zdjęcie, na którym był kompletnie pijany. - Jest mi wstyd, kiedy patrzę na to zdjęcie - przyznał w rozmowie z Piotrem Dobrowolskim, dziennikarzem "Super Expressu". I wyznał, że upił się z tęsknoty za dziećmi.

Oficjalne powody rozstania Dawida Janczyka z FC Blaubeuren nie zostały podane do publicznej wiadomości. Dalsze plany 31-letniego piłkarza również nie są znane.

Więcej o:
Komentarze (46)
Dawid Janczyk nie dał rady w kolejnym klubie! "Niestety, nie udało się"
Zaloguj się
 • wnuczek_akowca

  Oceniono 12 razy 12

  Właściwie to w jakim celu on sobie zawraca głowę piłką nożną? Jest alkoholikiem, ma organizm wyniszczony przez wódę. Za trzy dni skończy 32 lata. Nawet gdyby prowadził się jak Lewandowski to i tak w tym wieku już musiałby myśleć o sportowej emeryturze. A on jest alkoholikiem. Gdzie by nie poszedł, gdzie by się nie zaczepił, to 20 letni no name, który nie nadużywa alkoholu będzie od niego lepszy. Będzie szybszy, będzie miał lepszą wydolność organizmu itd... I wygryzie go ze składu. Na co liczy Janczyk? Że dostanie kontrakt z litości? Bo jest alkoholikiem? Widzę dla niego tylko jeden sposób aby wyjść na prostą w życiu. Pierwsza sprawa to oczywiście przestać pić. A druga to dać sobie spokój z piłką. Niech pójdzie do jakiejkolwiek pracy, niech się nauczy jakiegoś zawodu. Piłkarzem już nie będzie, a próby zaczepienia się w jakimś klubie będą mu tylko przypominały jaką miał przed sobą przeszłość. I jak koncertowo ją sp...olił.

 • osmy.pasazer.kolejki.wkd

  Oceniono 6 razy 6

  Jakie on może mieć dalsze plany? Pójdzie po litra i będzie chlał. Żadna tajemnica.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 4 razy 4

  Powinien skupić się na walce z nałogiem , grę w piłkę niech zostawi dla innych.

 • sovereign

  Oceniono 6 razy 4

  Niech się znajdzie ktoś kto mu da kopa w dupę i naprostuje...No, niestety, człowiek jest dorosły. To już kwestia jego funkcjonowania w życiu, nie samej kariery sportowej. Ale nadzieja zawsze jest.

 • teraz1

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli 9 liga niemiecka jest porównywalna z naszą ekstraklasą ?

 • olal.bana.gw

  Oceniono 5 razy 3

  W PL jest full roboty dla fachowcow. Wystarczy sie przekwalifikowac. Z aparycji pasuje mi na murarza. Chopie czym sie kielni bo sciana runie.

 • 68jacekw

  Oceniono 2 razy 2

  Ratunkiem jest jedynie gra w lidze jakiegoś kraju arabskiego,mocno ortodoksyjnego..Tam by po treningu nie mógł wyskoczyć do monopolowego.

 • andrzej.wald

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda zmarnowanego talentu piłkarskiego. Ale najważniejszy mecz Dawida Janczyka to mecz o własne życie.

 • wichura

  Oceniono 2 razy 2

  Niestety... Obawiam się, że w przeciągu paru lat pojawi się artykuł o nim opatrzony czarno-białym zdjęciem... W czasie przeszłym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX