Byli reprezentanci Rosji opuścili kolonię karną. Czekał na nich samochód z przyciemnianymi szybami

Aleksandr Kokorin i Paweł Mamajew opuścili kolonię karną w Biełgorodzie. Obaj piłkarze zostali skazani za pobicie i wyśmiewanie urzędników. Sąd zgodził się na ich warunkowe zwolnienie.

Aleksandr Kokorin i Paweł Mamajew byli czołowymi postaciami Priemjer Ligi. W październiku za pobicie urzędników obaj piłkarze trafili do aresztu. W maju zostali skazani odpowiednio na 18 i 17 miesięcy pobytu w kolonii karnej, ale 17 września opuścili kolonię karną. Wcześniej sąd zgodził się na ich warunkowe zwolnienie, a rosyjskie media już obiegły zdjęcia, jak byli reprezentanci Rosji opuszczają zakład karny w Biełgorodzie i wsiadają do czekającego na nich pod bramą samochodu z przyciemnianymi szybami.

Szukali wrażeń. Były krzyki, śmiechy i zaczepki

Dlaczego 28-letni Kokorin, snajper Zenita Petersburg i dwa lata starszy Mamajew, pomocnik Krasnodaru, pobili urzędników państwowych? Co się stało tego feralnego wieczora? Według ustaleń rosyjskich mediów, piłkarze w towarzystwie m.in. Kiryła Kokorina, brata Aleksandra, spędzili noc w klubie ze striptizem. Później grupa przeniosła się do jednej ze stołecznych kawiarni. – Szukali wrażeń. Były krzyki, śmiechy i zaczepki. To przeszkadzało innym klientom, którym nie spodobał się hałas – tłumaczy Sebastian Terleckij z gazety "Izwiestia". Najpierw piłkarzom uwagę miała zwrócić obsługa lokalu, później reprymendę miał wygłosić jeden z klientów. Gdy to zrobił, Kokorin rzucił się na niego z krzesłem.

Wcześniej z kolegami naśmiewał się ze skośnych oczu mężczyzny, prowokował, wysyłając go „do Chin”. Zaatakowanym klientem kawiarni okazał się Denis Pak, wysokiej rangi urzędnik, szef wydziału motoryzacji i kolei Ministerstwa Przemysłu i Handlu. W starciu z duetem ucierpiał także inny urzędnik, Siergiej Gajsin. Później okazało się, że on i Pak nie byli jedynymi ofiarami agresji Kokorina i Mamajewa. Wcześniej wraz z kolegami skopali oni szofera popularnej na wschodzie prezenterki Kanału Pierwszego Olgi Uszakowej. 

Aleksandr Kokorin rozegrał 48 meczów w reprezentacji Rosji, strzelił w nich 12 goli. Paweł Mamajew ma na swoim koncie zaledwie 15 występów. Reprezentacyjną karierę zakończył po mistrzostwach Europy w 2016 roku.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: